33 medailí pro Karate Lions Pardubice z MČR v karate v roce 2015 | Karate Lions Pardubice z.s.

33 medailí pro Karate Lions Pardubice z MČR v karate v roce 2015

Závodní tým z Karate Lions Pardubice vybojoval celkem 33 medailových umístění na MČR v několika organizacích karate v roce 2015.

Karate je vzhledem k historickému vývoji (jednotlivé styly karate a školy) a vzhledem ke sportovnímu vývoji v poslední době (olympijská kampaň, lehký kontakt, full kontakt, …) rozděleno na několik organizací. Pravidla MČR v těchto organizacích se často tak liší, že se v podstatě jedná o rozdílné sportovní disciplíny. Tuto současnou situaci budeme jen těžko měnit a tak jsme se rozhodli vybrat ta vyznamější mistrovství, vždy se částečně přizpůsobit odlišnostem a vyrazit bojovat o cenné kovy na tato MČR.

A že se nám to letos podařilo se dozvíte na následujících řádcích… mnohdy jsme totiž vybojovali i cenné nominace na mezinárodní šampionáty různých organizací… 😉

Přehled všech našich výsledků z jednotlivých MČR 2015:

1. místo – mistr ČR:

 

2. místo – vicemistr ČR:

3. místo – druhý vicemistr ČR:

 • Jan Hertl – kumite Ippon Shobu žáci (SKIF)

4. místo:

5. místo:

6. místo:

7. místo:

 • Pavel Trličík – kata chlapci 11-14 let (ČABK)
 • Marie Puldová – kata dívky 6-8 let (ČABK)
 • Jan Vobruba – kata Shotokan dorostenci (ČABK)

8. místo:

Mistrovství České republiky ČSKe

Vrchol sezóny, celoroční snaha o získávání nominačních bodů a dostání se na tento nejprestižnější český turnaj, který zakončuje celoroční sezónu, tak to je Mistrovství České republiky Českého svazu karate, které probíhalo letos v Ostravě dne 5. a 6.12.

ČSKe info

Z Karate Lions Pardubice se na sobotní část turnaje nominovali:

 • Ondřej Charvát, který se nominoval do kategorie kata muži, kam postoupil z prvního místa krajské nominace. Bohužel den před turnajem utrpěl zranění kotníku, které mu nedovolovalo nastoupit na tatami a utkat se o titul mistra republiky.
 • Jan Vobruba, náš asistent, který bohužel neprošel do bojů o bodované umístění, nicméně rozhodující zápas prohrál za nerozhodného stavu na hlasování rozhodčích. Věříme, že příště bude mít více štěstíčka a na body z MČR si sáhne.
 • Milan Tesař – nominován v kategorii Kumite muži +84kg a kumite muži BRH (bez rozdílu hmotnosti). Milan i přes zvýšené teploty nastoupil a vybojoval v plusové kategorii páté místo. Na jeho výkonu byla velmi vidět nemoc, se kterou bojoval, proto se rozhodl kategorii bez rozdílu hmotnosti vynechat.
 • Josef Nevole, který nastupoval ve velmi těžké kategorii kumite dorostenci 14 – 15let -63kg. Pepa nezahálel a jeho pěkné zápasy a dobré výsledky ho vyšvihli na celkové páté místo. Pro Pepu to bylo první Mistrovství republiky v kategorii 14 – 15let a i přes tuto skutečnost dosáhl těsně pod stupně vítězů.

Sobotní den uzavřela soutěž kumite týmů, kde jsme měli náš juniorský tým. Honza Vobruba zde nastoupil společně s kamarádem a kolegou z Hlinska Jakubem Muchou. Bohužel z důvodu zranění třetího kolegy do týmu, nastupovali v oslabené pozici. Kluci bojovali jako praví lvi, nedarovali soupeřům ani vteřinu klidu a díky dobré taktice a bojovnosti se jim podařilo získat bronzové medaile a odvézt si titul druhého vícemistra České republiky.

V neděli jsme měli na tomto mistrovství ještě tři želízka v ohni

 • Marie Puldová se nominovala v kategorii kata mladší žákyně 7-9let. V Ostravě bojovala jako pravá lvice, nicméně na bodované umístění to nestačilo.
 • Dále se nominovali sestry Vavruškovy. Tyto dvě mladé bojovnice se rvali ze všech sil a úspěch se musel dostavit.
  Lucie Vavrušková obsadila ve velmi početné kategorii kata mladší žákyně 10 – 11 let třetí místo a s bronzem byla velmi spokojená.
 • Kristýna Vavrušková předvedla naprosto excelentní výkon a to hlavně v kategorii kumite starší žákyně 12 – 13let +50kg. Kristýna se statečně probojovala až do finále, kde jí o malý kousek unikl titul a obsadila tedy stříbrnou pozici. Kristýnu velice mrzelo, že ve finále nedokázala zvítězit, avšak tato zkutečnost je pro ní obrovskou motivací do dalšího tréninku. Věříme, že se jí to podaří a příští rok jí titul neuteče.

Turnaj byl obsazen jen těmi nejlepšími z České republiky a my jsme moc rádi, že jsme mohli být s naším klubem přitom. Všem závodníkům patří velká gratulace a přejeme jim mnoho sil do další tvrdé práce a těšíme se na další krásné výsledky.

Mistrovství České republiky ČAOKK

caokk-logo

caokk-obrazek

Mistrovství České republiky FSKA

fska-logo

Trenéři a asistenti z Karate Lions Pardubice vyrazili v sobotu 28.11. 2015 na otevřené Mistrovství republiky organizace FSKA, které se konalo v České Lípě. Tato organizace u nás pořádá mistrovství republiky bez kumite, nicméně možností kde startovat je mnoho.

Závodníci se mohou účastnit soutěže kata, kata duo (cvičení sestav ve dvojicích) a kata tým (cvičení kata ve trojici). Jako poslední kategorií jsou zde modelové situace, kde dva cvičenci předvádí několik předem připravených kombinací reálné sebeobrany. Ve všech kategoriích, vyjma kategorie jednotivci, je velmi důležité udržet synchronizaci a předvést sjednocení a sehranost cvičenců. Tímto se stávají tyto závody velmi atraktivními a my jsme u toho nemohli chybět.

Monika Salfická obsadila na tomto mistrovství 2. místo, kdy jí titul mistr republiky unikl o malý kousek. Pavel Trličík se zde představil v kategorii kata dorostenci bílý a žlutý pás, kde nedal soupeřům žádnou šanci a suverénně celou kategorii vyhrál. Pavel přidal ještě jeden titul, a to v modelových situacích, kde cvičili společně s Honzou Vobrubou. Honza a Pavel společnými silami vybojovali ještě stříbro v kata duo. Jan Vobruba k titulu z modelových situací přidal ještě titul v kategorii kata tým senioři, ke kterému mu dopomohl Milan Tesař a Ondřej Charvát. Honza si z turnaje odvezl ještě dvě třetí místa a to za kata dorostenci a kata open (kategorie bez rozdílu pásků a věků). Milan Tesař a Ondřej Charvát obsadili oba 5. místo v kategorii kata dospělí a společně vybojovali dva tituly mistra republiky a to v kategoriích kata duo a modelové situace.

Turnaj byl jako každý rok velmi dobře zorganizovaný, po celou dobu v hale panovala příjemná a přátelská atmosféra. Milerádi se na takto kvalitní a příjemný turnaj vrátíme opět za rok a budeme doufat, že minimálně zopakujeme takto překrásné výsledky.

Mistrovství České republiky ČABK

ČABK

ČABK – jedna z  větších organizací karate v České republice pořádala dne 8.11. 2015 své Mistrovství republiky a závodníci z Karate Lions Pardubice zde rozhodně nemohli chybět. Do Prahy se vydalo bojovat o cenné tituly mistra republiky hned 13 našich závodníků.

Turnaj probíhal na čtyřech zápasištích a i přes veškerou snahu pořadatelů turnaj nabíral časovou ztrátu oproti plánovanému harmonogramu. Příčinou zpoždění byl velký počet závodníků, což sice znamenalo dlouhý průběh turnaje, ale i velice kvalitně obsazené kategorie a krásné zápasy od žáků až po dospělé.

A jak to všechno dopadlo?

Nejvíce se dařilo Honzovi, který si přivezl hned dva tituly mistra republiky. K druhému titulu mu dopomohl Ondra s Milanem, kteří nenašli přemožitele v kategorii kata tým muži. S pocitem, že v republice není nikdo lepší, odjížděla i Lucka Vavrušková a Monika Salfická.

Souhrn všech našich výsledků:

1. místa:
2. místa:
3. místa:
Další, bezmedailové úspěchy:

Závodníci Daniel Trličík a Zbyněk Makovský se snažili, seč jim síly stačily, ale na bodované umístění to bohužel nestačilo. Závody takové velikosti a kvality, jako bylo MČR ČABK znamenají pro naše závodníky velice cenné zkušenosti, které jen tak něco nenahradí 😉

 

Mistrovství ČR SKIF 2015:

Další medailový úspěch na republikové scéně vybojoval Jan Hertl 21. června na MČR SKIF (Shotokan Karate International Federation):

 • Jan Hertl -kumite Ippon shobu – 3. místo

Podívejte se na fotky z MČR 2015:


Podpořte sportovní činnost mládeže:

 • Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže.
 • Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.
 

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

 

Podívejte se jaké akce pořádáme:

 

Fanděte našemu závodnímu týmu na Facebooku:

Tento zajímavý článek si kromě Vás přečetlo dalších 2814 (unikátních) čtenářů. Děkujeme. 😉

Ondřej Charvát
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, trenérech a tréninku obecně... ;)

„Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“

„V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice o.s.„

Jsem nadšeným autorem několika projektů:
- portálu www.sebeobrana.in, kde si můžete nalézt trénera nebo kurz přesně pro Vás,
- blogu o bojových sportech a tréninku: www.ondrejcharvat.cz,
- vzdělávacího portálu: ekurzy.ondrejcharvat.cz. ;-)
 • RSS
 • Facebook
 • Naše kurzy
 • YouTube

Novinky ze světa pardubických lvů a bojových sportů…

Karate Lions Pardubice - info

Řekni si o novinky. Ať víš všechno ze světa pardubických lvů a bojových sportů jako první. ;-)

Nábor – dospělí – Fighting & karate

Nábor - dospělí - Fighting & karate