Berlín, Budapešť a Ústí nad Labem – sezóna soutěží v karate v plném proudu

World Karate Federation

World Karate Federation

Pardubičtí lvi bojovali tuto neděli (15.9.) na soutěžích karate ve třech zemích současně.

V rámci přípravy na blížící se ME v karate mládeže a zbytek české nominační sezóny na MČR v karate mládeže se naši závodníci tuto neděli rozdělili na 3 skupiny a vyrazili sbírat zkušenosti a bojovat o cenné kovy na soutěže v karate ve 3 zemích současně.

Radek Netolický vyrazil do Německa na prestižní soutěž Banzai Cup Open 2013, které se letos zúčastnili závodníci z 22 zemí světa. O tom, že se Radek po 4 vyhraných zápasech v Berlíně rozhodně neztratil, mluví výsledková listina naprosto jasně:

  • Radek Netolický – kumite boys 10-11 – 1. místo
Banzai Cup Open 2013

Banzai Cup Open 2013

(Všechny fotky z Banzai Cup Open 2013)

3 naši mladí lvi (Galen Darren Paterson, Blade Ahran Paterson a Josef Nevole) vyrazili reprezentovat Karate Lions Pardubice a naše město na českou soutěž v Ústí nad Labem – na Pohár talentované mládeže. Kluci předvedli pěkné zápasy a vybojovali cenná bodovaná umístění:

  • Josef Nevole – kumite 12-14 let – 1. místo
  • Blade Ahran Paterson  – kata 12-14 let – 2. místo
  • Galen Darren Paterson – kata do 10 let – 3. místo
Pohár talentované mládeže 2013

Pohár talentované mládeže 2013

(Všechny fotky z Poháru talentované mládeže 2013)

Poslední skupina našich mladých bojovníků (Petr Ducheček, Janek James Hislop a Jan Vobruba) vyrazila do Maďarska na prestižní soutěž zařazenou do Středoevropské ligy – na Budapest Open 2013. Ve velice obsazených kategoriích, které byly plné známých tváří z evropských reprezentačních týmů se mladí lvi neztratili. I když to tentokrát nestačilo na příčky nejvyšší, tak rozhodně dali o pardubickém karate na Evropské scéně vědět. Nejblíže k medailovým umístěním se v Budapešti dostal Petr, který v prvním kole jednoznačně porazil slovenského reprezentanta, v druhém kole si poradil s Lotyšem a ve třetím kole remizoval se Slovákem 4:4. Tento naprosto vyrovnaný zápas o postup do semifinále došel až na hlasování rozhodčích, které bohužel skončilo 3:2 pro Slovensko. Janek s Honzou ukončili cestu „pavoukem“ ve svých kategoriích rovněž po zápasech se slovenskými reprezentanty.

Tento víkend byl pro naše mladé lvi velkou zkouškou před blížícím se ME mládeže. Všichni měli příležitost vyzkoušet si svoji aktuální formu, své silné stránky a zjistit na čem je ještě nutné zapracovat.

 

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. – kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.

 

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře