Berlin Open 2014 – 8 medailí a „zkouška nervů“ pro Karate Lions Pardubice

V sobotu 22. 2. 2014 vyrazil závodní tým Karate Lions Pardubice otestovat formu v rámci přípravy před blížícím se MS Shotokan 2014 na světový pohár karate do Berlína.

Berlin Open 2014 - Karate Lions Pardubice

(Všechny fotky z Berlin Open 2014)

Velká sportovní hala v centru Německé metropole, 6 zápasišť, téměř 700 závodníků v kategoriích a účast zástupců ze 13 zemí světa (Rusko, Česká republika, Německo, Rakousko, Ukrajina, Bělorusko, Dánsko, Anglie, Estonsko, Itálie, Keňa, Maroko a Polsko) – tak tohle všechno bylo příslibem velké soutěže, na kterou se vypravil soutěžní tým Karate Lions Pardubice otestovat formu před MS Shotokan 2014, které se bude konat začátkem dubna v Kosovu.

Velká soutěž to skutečně byla avšak poznamenaná školením nových rozhodčích, které se pořádající svaz rozhodl zorganizovat z nepochopitelných důvodů na světové soutěži. Takže pardubičtí lvi tentokrát kromě se svými soupeři bojovali také s nezkušeností a nejistotou při rozhodování mladých sudích. Tato mezinárodní soutěž se tak stala těžkou zkouškou psychiky mladých bojovníků a velice náročnou zkouškou diplomacie, asertivity a angličtiny trenérů Ondřeje Charváta a Milana Tesaře, kde se prakticky žádná kategorie neobešla bez nutnosti argumentace a diskuze nad videozáznamem zápasu a vyneseným výrokem rozhodčích, kteří zde mnohdy získávali své první zkušenosti.

Naštěstí celý tým pardubických lvů po vzájemné podpoře jednotlivých členů výpravy tuto náročnou situaci ustál, což se nedá říci například o výpravě z Ruské federace, kde byli trenéři po bouřlivé diskuzi po verdiktu rozhodčích dokonce opakovaně vykázání ze zápasiště.  Naši závodníci dovezli nakonec tyto velice solidní výsledky z mezinárodních bojů:

 • Radek Netolický
  – kumite žáci -38kg – 1. místo
  – kumite žáci -43kg – 7. místo
 • Kristýna Vavrušková
  – kumite starší žákyně -45 kg – 1. místo
 • Lucie Vavrušková
  – kata mladší žákyně – 2. místo
  – kumite mladší žákyně -30 kg – 2. místo
 • Jan Vobruba
  – kumite dorostenci -63 kg – 3. místo
  – kumite dorostenci -70 kg – 3. místo
  – kata dorostenci – 9. místo
 • Petr Ducheček
  – kumite dorostenci -52 kg – 3. místo
  – kumite junioři -55 kg – 3. místo
 • Janek James Hislop
  – kumite dorostenci -57 kg – 5. místo
 • Filip Kovařík
  – kumite žáci -43 kg – 5. místo
 • Jakub Mucha
  – kumite junioři -68kg – 5. místo

Berlin -Open 2014 - Karate Lions Pardubice fighting

I přes nesnadné prostředí soutěže v Německu hájili mladí lvi barvy České republiky, města Pardubice a naše klubu Karate Lions Pardubice se ctí a předvedenými výkony v nelehké situaci předvedli, že na mezinárodní scénu karate určitě patří a že se tam neztratí. 😉

 

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

Podpořte sportovní činnost mládeže:

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře