Budapešť / Praha – sbíráme soutěžní zkušenosti po celé Evropě ;-)

Pardubičtí lvi se o víkendu 20. – 21. 9. rozdělili na dvě „smečky“ – jedna sbírala zkušenosti na světovém poháru v Maďarsku a druhá v Praze na memoriálu Ing. Jiřího Fuchse.

Budapešť / Praha – sbíráme soutěžní zkušenosti po celé Evropě ;-)

Lucie Vavrušková, Kristýna Vavrušková, Filip Kovařík, Petr Ducheček a Ondřej Charvát vyrazili bojovat na dvoudenní turnaj světového poháru do Budapešti, kde se v konkurenci 21 zemí světa sváděly celý víkend skutečně tuhé a nelítostné souboje o každý bod a každý „centimetr“ na tatami.

Absolutní hvězdou našeho týmu se stala Kristýna Vavrušková, která díky svému obrovskému nasazení a bojovnosti nedala soupeřkám z reprezentačních týmů ostatních zemí šanci a vybojovala 1. místo ve velice těžké kategorii kumite WKF starší žákyně!! O malý krůček se tak přiblížila ke splnění svého velkého snu, kterým je jednou v dospělých zvítězit na Mistrovství světa WKF (pozn.: World Karate Federation – největší světová organizace karate, která sdružuje více stylů karate a pořádá MS a ME v kategoriích bez rozdílu těchto stylů).

Ostatní závodníci z Karate Lions Pardubice sice nedosáhli v těžké světové konkurenci na medailové pozice, ale získali tento víkend neocenitelné a ničím nenahraditelné mezinárodní zkušenosti a motivaci k dalšímu tréninku, když si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak vysoká je úroveň světového karate.

Mezitím v Praze na Memoriálu Ing. Jiřího Fuchse ladila formu druhá část zástupců skupiny profi karate z našeho klubu: Galen Paterson, Blade Paterson, Janek Hislop, Jan Vobruba a Milan Tesař, kteří současně pomáhali získat první soutěžní zkušenosti těmto našim nejmladším lvíčatům: Filip Ondráček, Karolína Řezníčková, Veronika Kindlová a Ondřej Zeman. Ladili a pomáhali určitě dobře… 😉 …následující výsledky rozhodně mluví za vše:

 • Jan Vobruba
  – kumite dorostenci (14-15let) – 1. místo
  – kata dorostenci (14-15let) – 3. místo
  – kata junioři (16-17let) – 5. místo
 • Blade Paterson
  – kumite dorostenci (14-15let) – 2. místo
  – kata dorostenci (14-15let) – 2. místo
  – kata junioři (16-17let) – 2.místo
 • Milan Tesař
  – kata muži – 2. místo
  – kumite muži +84 kg – 5. místo
 • Galen Paterson
  – kumite mladší žáci (7-9let) – 1. místo
  – kata mladší žáci – 5. místo
 • Filip Ondráček
  – kata žáci 8. – 7. kyu2. místo
 • Veronika Kindlová
  –  kata žákyně 8. – 7. kyu – 3. místo
 • Janek Hislop
  – kumite dorostenci -57 kg3. místo

Tento víkend byl pro Karate Lions Pardubice ve znamení premiér, návratů a sbírání zkušeností – premiérou pro naše nejmladší karatisty, mezi kterými se mohou jednou někde skrývat budoucí mistři Evropy a světa ;-), návratem na soutěžní scénu pro naše trenéry Milana Tesaře a Ondřeje Charváta a sbíráním zkušeností pro celý zbytek závodního týmu. 😉

Podívejte se na fotky z Prahy:

[nggallery id=51]

(Celá fotogalerie Karate Lions Pardubice)

Podpořte sportovní činnost mládeže:

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře