Grand Prix North Bohemia 2013

Grand Prix North Bohemia 2013

Část soutěžního týmu Karate Lions Pardubice vyrazila tuto sobotu 12. 10. 2013 na severočeskou mezinárodní soutěž Grand Prix North Bohemia 2013.

Grand Prix North Bohemia 2013

Mezitím, co si část soutěžního týmu užívala zasloužené volno po výborných výsledcích na Mistrovství Evropy v karate stylu Shotokan (celý článek zde: ME Shotokan v Turecku), 5 mladých závodníků z Karate Lions Pardubice (Janek James Hislop, Blade Ahran Paterson, Jan Vobruba, Radek Netolický a Galen Darren Paterson) bojovalo v Ustí nad Labem na mezinárodní soutěži Grand Prix North Bohemia 2013 s těžkou evropskou konkurencí.

Mladí lvi tentokrát nezápasili jen se svými kolegy v kategorii ale také s dalším daleko obtížnějším soupeřem, který ale ke sportu někdy také patří – je jím „nedostatek sportovního štěstí“. Jako první to pocítil Radek Netolický, který si po nešťastném došlapu při rozcvičování podvrtnul palec na noze a nemohl vůbec nastoupit do kategorie. Jan Vobruba podlehl ve třetím zápase začínající viróze a musel odstoupit ze souboje o třetí místo a Blade Paterson si v průběhu eliminací nepříjemně narazil kotník.

I přesto všechno dokázali naši závodníci ve velké konkurenci zabojovat a dovést do Pardubic tato solidní umístění a nominační body na MČR  mládeže:

  • Galen Darren Paterson – kumite žáci -32 kg – 5. místo
  • Jan Vobruba – kumite dorostenci -63 kg – 5. místo

I takovýto průběh soutěže, kdy se musejí utkat i s dalšími okolnostmi, může být pro naše mladé lvy velice cennou zkušeností do budoucna – zejména z pohledu psychické přípravy na velké soutěže, kde se někdy může stát skutečně cokoliv.

 

Podpořte sportovní činnost mládeže:

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře