Ohlédnutí za uplynulým rokem 2013 ;-)

Karate Lions Pardubice

Karate Lions Pardubice

Je moji milou povinností předsedy našeho klubu Karate Lions Pardubice o. s. se ohlédnout a zhodnotit uplynulý rok 2013.

Myslím si, že nebudu daleko od pravdy, když hned v úvodu napíšu, že celý náš klub předčil v tomto prvním roce své činnosti v Pardubicích i ta nejtajnější očekávání každého z nás. 😉

V lednu začaly tréninky soutěžní skupiny „profi karate“ a  proběhl první nábor do nejmenší skupiny „lvíčata 5-7 let“. Jak rychle začali naši závodníci sbírat první úspěchy ve žluto-černých barvách, tak rychle se začala rozrůstat skupina nejmenších bojovníku. Na lednový nábor navázal ještě větší v září, kde se náš klub rozšířil hned o další dvě nové skupiny „žáci 8-15 let“ a „dospělí nad 15 let“. Po prvním roce se tak náš klub z role absolutního nováčka v Pardubicích posunul na úroveň, kam se jiní dostávali několik let… Bližší informace o aktuálním náboru nových členů naleznete zde: Nábor nových členů.

Výborný začátek soutěžní sezóny potvrdil hned na začátku roku Radek Netolický ziskem stříbrné medaile z Mistrovství světa v karate ve stylu Shotokan (celý článek zde: Radek Netolický se stal vicemistrem světa v karate!!). Po řadě úspěchů na české i zahraniční scéně (více zde: české soutěže, zahraniční soutěže) v kategoriích jednotlivců se dostavily rovněž výsledky v kategorii družstev, kde tým dorostenců z Karate Lions Pardubice vybojoval solidní 6. místo v první lize družstev (články zde: první liga karate družstev). Po takto výborně rozjeté sezóně na sebe nenechal další velký úspěch na mezinárodní scéně dlouho čekat. Hned 10 závodníků Karate Lions Pardubice se nesmazatelně zapsalo do historie klubu. Členové soutěžní skupiny „profi karate“ totiž vybojovali na Evropských šampionátech neuvěřitelných 12 medailových pozic (bližší info zde: Pardubičtí lvi dobyli Evropu!! – 11 medailí z Mistrovství Evropy Shotokan pro Karate Lions Pardubice, Úspěšné tažení Evropou pokračuje – bronz a 7. místo z Mistrovství Evropy bez rozdílu stylů v Anglii).

Karate Lions Pardubice tak končí soutěžní rok 2013 s touto celkovou bilancí:

  • 1 medaile z MS,
  • 12 medailí z ME,
  • 15 umístění v SP,
  • 9 umístění v EP,
  • 28 bodovaných umístění z MČR různých organizací a svazů karate,
  • boj o nominace na MS v karate Shotokan mládeže 2014,
  • 967 bodů do českého žebříčku karate za rok 2013,

Celý uplynulý rok ale rozhodně nebyl jen o soutěžích. Podařilo se nám uspořádat celou řadu akcí, ze kterých se snažíme vytvořit tradici. Za zmínku určitě stojí slavnostní zakončení školního roku a akce Budo Show Karate Lions Pardubice 2013 a ukázky karate a sebeobrany na různých akcích škol, městských částí a sousedních obcí (více info zde: ukázky, show a vystoupení).

V rámci přípravy členů jednotlivých skupin našeho klubu jsme se zúčastnili a nebo jsme uspořádali také řadu seminářů a soustředění (více zde: soustředění a semináře). Za zmínku určitě stojí návštěva aktuální světové jedničky v Pardubicích, kdy do naší tělocvičny zavítal Gogita Arkania (GEO) – legenda a jeden z nejúspěšnějších závodníků v historii světové federace karate WKF.

Protože však není všechno jenom o tréninku a o karate, tak jsme společně úspořádali nejednu akci na „vyplnění“ volného času, kterou si vždy užili všichni zúčastnění – letní grilování, návštěvy aquaparku v Pardubicích, mini camp na Seči, vánoční posezení, … více zde: volný čas v Karate Lions Pardubice.

Vrcholnou akcí a úplným slavnostním zakončením uplynulého roku 2013, který byl plný překvapení a nečekaných výsledků, byla klubová akce Karate Lions Cup 2013, která proběhla 28. 12. 2013 a která si zaslouží samostatnou reportáž plnou fotek a výsledků ze všech kategorií… 😉 Součástí této akce bylo rovněž předání řady ocenění: docházková soutěž, zápisy do síně slávy, ocenění nejlepších závodníků za rok 2013 a ocenění všech bojovníků z proběhlé soutěže.

Podtrženo, sečteno: Jak již bylo napsáno v úvodu, sezóna 2013 předčila i ta nejtajnější očekávání každého z nás. 😉 Ze své pozice předsedy Karate Lions Pardubice o. s. mohu upřímně říct, že pokud se bude celý klub ubírat směrem, který se nám podařilo výborně nastavit  už od začátku a pokud se bude klub i nadále plnit lidmi, kteří rádi a ochotně pomohou vždy, když bude potřeba, tak jako je tomu doposud (za což si všichni zaslouží velký dík), tak se máme všichni v nadcházející sezóně rozhodně na co těšit ;-). I když to vypadá, že letos nastavená laťka půjde jen těžko překonat a posunout o něco výše v roce 2014, tak je zde stále spousta příležitostí a možností, které můžeme využít a posunout se tak společně ještě o velký kus dál.

Ještě jednou děkuji všem, kteří pomohli a kteří se podíleli na činnosti klubu Karate Lions Pardubice o. s. v roce 2013. Myslím, že za celé vedení klubu i trenéry mohu napsat, že se těšíme na spolupráci v novém roce. 😉 ….a na to, že každý náš mladý bojovník bude vždy bojovat „… jako lev.“ 😉

Ondra

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

 

Podpořte sportovní činnost mládeže:

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře