Pardubické karate na cestě do republikové špičky – výsledky 1. liga družstev a MČR dospělých ČSKe

Poslední lednovou sobotu (31.1.2015) vyrazili nominovaní závodníci z Karate Lions Pardubice bojovat o nejcennější české kovy – tentokrát do Příbrami na MČR dospělých a finále 1. ligy družstev ČSKe.

Karate Lions Pardubice na MČR a finále 1. ligy ČSKe(Na fotografii: Ondřej Charvát, Jakub Mucha, Petr Ducheček, Milan Tesař, Jan Vobruba, Josef Nevole a Janek Hislop)

MČR dospělých…

Hned v první části turnaje se představil jeden z trenérů z Karate Lions Pardubice – Milan Tesař. Milan hájil pardubické barvy  na MČR ČSKe v těžké kategorii kumite muži +84 kg. Svými zápasy a přístupem byl skutečným příkladem pro naše závodníky. Především v souboji o bronozovou medaili, kde mladým lvům ukázal, že bojovat se má až do úplného konce. Rozhodující zápas totiž otočil několik vteřin před koncem kopem na hlavu za 3 body na vítězné skóre 3:2 a dovezl domů zasloužené 3. místo.

Milan Tesař z Karate Lions Pardubice - 3. místo na MČR ČSKe

Finále 1. ligy…

Tím však působení pardubických lvů na šampionátu nekončilo. Naši mladí závodníci se totiž nominovali mezi republikovou elitu v kategorii kumite družstev. Tým dorostenců (ve složení: Jan Vobruba, Janek James Hislop a Josef Nevole) i juniorů (ve složení: Petr Ducheček, Blade Paterson a kolega z Hlinska – Jakub Mucha)  totiž prošel přes 3. kola nominací až do slavnostního finále play-off 1. ligy družstev ČSKe.

Dorostenci v play-off…

V kategorii dorostenců se utkali týmy z Pardubic, Ústí nad Labem a dva z Českých Budějovic. Náš tým dovezl krásné 3. místo. Chybělo trošku sportovního štěstí a mohli jsme pardubické lvi sledovat ve slavnostním finálovém zápasu. Během bojů o postup totiž Pepa inkasoval nepříjemný kop do břicha, po kterém lékař nedoporučil pokračovat v zápasech. To však pro náše dorostence znamenalo kontumačně prohraný zápas 8:0, což je skóre, které se v týmech velice těžče dorovnává.

Dorostenci z Karate Lions Pardubice na MČR a finále 1. ligy ČSKe

Junioři v play-off…

V kategorii juniorů se o cenné kovy utkaly týmy z Pardubic, Prahy, Hradce Králové a Českých Budějovic. Pardubičtí nastoupili do takticky velice obtížné situace. Kvůli zranění jednoho člena týmu bojovali od samého začátku pouze 2 naši závodníci ze 3. To je sice z pohledu pravidel možné avšak velice obtížné, protože jeden zápas je automaticky prohraný 0:8. To v praxi znamená, že sebemenší chybička (malé skóre vyhraného zápasu, remíza nebo jediný prohraný zápas) může mít fatální následky pro celý tým. I přes obrovskou lví bojovnost a správně zvolené taktické nasazení pořadí závodníků odjeli naši junioři do Pardubic se 4. místem.

Karate Lions Pardubice na MČR a finále 1. ligy ČSKe

Naše bilance z nejtěžší české soutěže dospělých a družstev?

  • Milan tesař – kumite muži +84 kg – 3. místo
  • Kumite tým dorostenci – 1. liga družstev – 3. místo
  • Kumite tým junioři – 1. liga družstev – 4. místo

 

Prohlédněte si fotky z MČR dospělých a finále 1. ligy družstev:

[nggallery id=73]

Celá fotogalerie Karate Lions Pardubice


info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře