Poprázdninový rozjezd pardubických lvů ve Vamberku – Shotokan cup 2016 | Karate Lions Pardubice z.s.

Poprázdninový rozjezd pardubických lvů ve Vamberku – Shotokan cup 2016

Jako první turnaj po prázdninách byl v kalendáři Karate Lions Pardubice Shotokan cup 2016 ve Vamberku.

Prázdniny již skončily a pomalu se rozjíždí zápasová sezóna karate. Jako první turnaj po prázdninách byl v kalendáři Karate Lions Pardubice Shotokan cup 2016 ve Vamberku. Náš oddíl nemohl na této akci chybět a do Vamberka jsme vyrazili v počtu 11 závodníků s jedním rozhodčím. V konkurenci necelých 230 závodníků ze tří států jsme rozhodně byli vidět.

Naše mladé lvice se představily ze všech členů nejdříve v soutěži kata (sestava technik), kde Lucka Vavrušková vybojovala překrásné druhé místo a Marie Puldová obsadila bronzovou příčku.

To ovšem nebylo všechno. V soutěži kata nedali svým soupeřům absolutně žádnou šanci naši trenéři Ondra a Honza. Jan Vobruba se umístil na nejvyšším stupínku v kategorii kata junioři a Ondřej Charvát zvítězil v kategorii kata muži.

Po společném slavnostním nástupu a vyhlášení soutěže kata se ve Vamberku rozjely kategorie kumite a naše medailová sklizeň mohla pokračovat. Perfektními výkony si holky zasloužily mnoho bodovaných umístění. Karolína Řezníčková vybojovala bronzovou medaili, Veronika Kindlová přidala stříbro a Marie Puldová doplnila sbírku o nejcennější zlatý kov. Za kategorii mladších žáků nás reprezentovali závodníci Michal Kasal a Daniel Trličík, přičemž Dan získal třetí místo. V kategorii dorostenců za naše barvy nastoupil Pavel Trličík a získal skvělé třetí místo. Michal Kasal bohužel na medaili nedosáhl, nicméně předvedl velmi pěkný výkon. V dorostencích se po delší době objevil i Pepa. Josef Nevole vyhrál kategoprii kumite dorostenci -70kg a z turnaje si odvezl krásný pohár.

V kategoriích kumite nemohli chybět naši trenéři, kteří se rozhodně neztratili. Honza předvedl krásné souboje a za celý turnaj se nepovedlo ani jednomu soupeři proti němu zabodovat a Honza vyhrál všechny zápasy s nulou u soupeřova skóre a přidal druhý pohár za 1. místo z tohoto turnaje. Po velmi dlouhé době, která byla způsobena zraněním, se na turnaji představil Ondra v kategorii kumite. Zápasová pauza na něm nebyla absolutně znát a z turnaje přidal k poháru za kata ještě bronzovou medaili z kategorie kumite muži -84kg. K večeru nastoupil ke svým zápasům i Milan, který reprezentoval Lions v kategoriích kumite muži +84kg a kumite muži BRH (bez rozdílu hmotnosti). Milan nenašel v žádne z kategoriích přemožitele a vyhrál obě kategorie a z turnaje si odvezl dva krásné poháry.

Turnaj byl velmi silně obsazený. závodníci předváděli krásné kata i zápasy, organizace byla velmi dobrá a turnaj proběhl bez sebemenších zádrhelů. Všem organizátorům patří pochvala a našim závodníkům veliká gratulace.

Úspěchy Karate Lions Pardubice v číslech:

KATA

 

KUMITE

 

Podtrženo sečteno jsme do Pardubic v počtu 11 závodníků přivezli 6 zlatých, 2 stříbrné a 5 bronzových medailí.

Podívejte se na fotky z Shotokan Cup 2016:


Podpořte sportovní činnost mládeže:

  • Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže.
  • Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.
 

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

 

Podívejte se jaké akce pořádáme:

 

Fanděte našemu závodnímu týmu na Facebooku:

Tento zajímavý článek si kromě Vás přečetlo dalších 793 (unikátních) čtenářů. Děkujeme. 😉

Milan Tesař
- trenér karate a sebeobrany
- rozhodčí Pardubického svazu karate
- reprezentant České Republiky
- medailista z MČR, ME, MS
- držitel černého pásu v karate
  • RSS
  • Facebook
  • Naše kurzy
  • YouTube

Novinky ze světa pardubických lvů a bojových sportů…

Karate Lions Pardubice - info

Řekni si o novinky. Ať víš všechno ze světa pardubických lvů a bojových sportů jako první. ;-)

Nábor – dospělí – Fighting & karate

Nábor - dospělí - Fighting & karate