První turnaj roku 2016 pro pardubické lvy – Kesl Cup | Karate Lions Pardubice z.s.

První turnaj roku 2016 pro pardubické lvy – Kesl Cup

Dne 31.1. 2016 se v Praze pořádal již osmý ročník mezinárodního turnaje karate Kesl Cup. Tento turnaj byl první po zimní pauze, takže všechny čekala „povánoční“ prověrka.

(Ondřej Charvát, Jan Vobruba, Milan Tesař, Pavel Trličík, Daniel Trličík, Karolína Řezníčková, Marie Puldová a Monika Salfická)

Turnaje se zúčastnilo 319 závodníků ze 47 klubů. V celkovém pořadí všech zúčastněných klubů jsme se probojovali na 18. místo, což je velice pěkný výsledek, protože oproti ostatním klubům jsme na turnaj vyrazili s podstatně menším počtem závodníků.

Velmi silně obsazené kategorie znamenaly dlouhé trvání turnaje až do večerních hodin. Nicméně kvalita turnaje byla vysoká, cvičenci předváděli velmi pěkná kata a zápasy kumite byly plné energie a krásných bodovacích úderů, takže nikomu delší průběh turnaje vůbec nevadil.

Nejlepších výsledků docílila Monika Salfická, která získala v kategorii Kata dospělí (muži+ženy dohromady) bílý a žlutý pás zlatou medaili. V kategorii Kata ženy +16let se Monice podařilo získat krásné bodované páté místo. Ve cvičení kata se podařilo vybojovat bodované umístění i Karolíně, která skončila mezi dívkami do 14 ti let s bílými a žlutými pásy sedmá.

Dále v kategorii kata  žákyně bílý žlutý pás získala Karolína Řezníčková 7. místo.

V kategoriích kumite nás reprezentovali pouze dva závodníci – Jan Vobruba a Milan Tesař. Honzovi se podařilo ve velmi silně obsazené kategorii Junioři -76kg vybojovat bronzovou medaili a Milan, který mohl zápasit pouze v kategorii muži BRH (bez rozdílu hmotnosti) se taktéž umístil na třetím místě.

Všem závodníkům patří velká gratulace k získaným úspěchům.