První turnaj roku 2016 pro pardubické lvy – Kesl Cup

Dne 31.1. 2016 se v Praze pořádal již osmý ročník mezinárodního turnaje karate Kesl Cup. Tento turnaj byl první po zimní pauze, takže všechny čekala „povánoční“ prověrka.

[singlepic id=1773 w= h= float=center]

(Ondřej Charvát, Jan Vobruba, Milan Tesař, Pavel Trličík, Daniel Trličík, Karolína Řezníčková, Marie Puldová a Monika Salfická)

Turnaje se zúčastnilo 319 závodníků ze 47 klubů. V celkovém pořadí všech zúčastněných klubů jsme se probojovali na 18. místo, což je velice pěkný výsledek, protože oproti ostatním klubům jsme na turnaj vyrazili s podstatně menším počtem závodníků.

Velmi silně obsazené kategorie znamenaly dlouhé trvání turnaje až do večerních hodin. Nicméně kvalita turnaje byla vysoká, cvičenci předváděli velmi pěkná kata a zápasy kumite byly plné energie a krásných bodovacích úderů, takže nikomu delší průběh turnaje vůbec nevadil.

Nejlepších výsledků docílila Monika Salfická, která získala v kategorii Kata dospělí (muži+ženy dohromady) bílý a žlutý pás zlatou medaili. V kategorii Kata ženy +16let se Monice podařilo získat krásné bodované páté místo. Ve cvičení kata se podařilo vybojovat bodované umístění i Karolíně, která skončila mezi dívkami do 14 ti let s bílými a žlutými pásy sedmá.

Dále v kategorii kata  žákyně bílý žlutý pás získala Karolína Řezníčková 7. místo.

V kategoriích kumite nás reprezentovali pouze dva závodníci – Jan VobrubaMilan Tesař. Honzovi se podařilo ve velmi silně obsazené kategorii Junioři -76kg vybojovat bronzovou medaili a Milan, který mohl zápasit pouze v kategorii muži BRH (bez rozdílu hmotnosti) se taktéž umístil na třetím místě.

Všem závodníkům patří velká gratulace k získaným úspěchům.