Silesia Cup a Bohemia Open 2013

Czech Shotokan Karate Union - info

Dva tituly mezinárodní mistr ČR a 126 nominačních bodů – tak takhle o víkendu 26. a 27. 10. 2013 zvládli pardubičtí bojovníci z Karate Lions Pardubice hned dvě mezinárodní soutěže v karate.

Czech Shotokan Karate Union - info

V sobotu 26. 10. 2013 vyrazili mladí lvi do Oder na mezinárodní soutěž Silesia Cup 2013. V konkurenci téměř 300 závodníků ze 3 zemí předvedli naši závodníci solidní výkony a vybojovali 126 bodů v kategoriích kata i kumite do nominace na blížící se Mistrovství České republiky v karate WKF (bez rozdílu stylů):

 • Jan Hertl
  – kata ml. žáci – 3. místo
  – kumite ml. žáci -35 kg – 3.místo
 • Jakub Mucha
  – kumite dorostenci -70kg – 1. místo
  – kata dorostenci – 7. místo
 • Galen Darren Paterson
  – kata ml. žáci – 3. místo
  – kumite ml. žáci -30 kg – 3. místo
 • Květoslava Pokorná
  – kumite dorostenky +54 kg – 3. místo
  – kata dorostenky – 5. místo
 • Radek Netolický
  – kumite st. žáci -39 kg – 1. místo
 • Jan Vobruba
  – kumite dorostenci -63 kg – 1. místo
 • Blade Ahran Paterson
  – kumite dorostenci -63 kg – 3. místo

Silesia Cup 2013

Neděle 27. 10. 2013 patřila svátku českého karate. V Českých Budějovicích totiž proběhla mezinárodní soutěž Bohemia Open 2013, kde se za účasti špičkových závodníků z 15 zemí světa bojovalo o body do českých a světových žebříčků karate. Kromě toho zde závodníci svedli souboje o tituly mezinárodních mistrů ČR, protože soutěž byla současně otevřeným mezinárodním mistrovstvím ČR ve stylu Shotokan (organizace CSKU – Czech Shotokan Karate Union). Do Pardubic tentokrát putovaly hned dva tituly a celkem 8 medailí:

 • Jan Vobruba
  – kumite dorostenci Ippon shobu -65 kg – 1. místo (mistr ČR)
  – kumite dorostenci -63 kg – 3. místo
 • Radek Netolický
  – kumite ml. žáci Ippon shobu -40 kg – 1. místo (mistr ČR)
  – kumite st. žáci -39 kg – 3. místo
 • Janek Hislop
  – kumite dorostenci Ippon shobu -55 kg – 2. místo
  – kumite dorostenci -57 kg – 3. místo
 • Blade Ahran Paterson
  – kumite dorostenci Ippon shobu -65 kg – 2. místo
  – kumite dorostenci -63 kg – 5. místo
 • Jan Hertl
  – kata ml. žáci – 5. místo
 • Galen Darren Paterson
  – kumite ml. žáci Ippon shobu -30 kg – 3. místo

Bohemia Open 2013 - Karate Lions Pardubice a část reprezentace Gruzie po soutěži

O velice pěknou podívanou se postarali Blade a Honza V., když se utkali proti sobě ve finálovém zápasu kumite dorostenci Ippon shobu (zápas na pouhé dva body) -65 kg, kde se souboj o titul mezinárodní mistr ČR stal „lví“ záležitostí. 😉

Obě dvě velice pěkné mezinárodní soutěže dali mladým lvům možnost poměřit své schopnosti v obtížné konkurenci, kde obstáli velice solidně. Druhá soutěž – Bohemia Open – byla navíc možností setkat se s legendami světového karate, protože se této akce účastnila celá řada v současnosti nejlepších světových karatistů (Luca Valdesi – 6x mistr světa v kata, Rafael Aghayev – 10x mistr světa kumite, Shahin Atamov – několikanásobný medailista z ME a MS v kumite, Gogita Arkania – aktuálně na prvním místě ve světovém žebříčku kumite WKF, Henri Vekua – medailista z ME v kumite). Obrovským překvapením a skvělou zprávou pro pardubické karate, která zakončila úspěšný víkend, byla možnost domluvit se s legendou světového kumite Gogitou Arkania na společných trénincích v Pardubicích v tělocvičně Karate Lions Pardubice v týdnu po soutěži, což jsme samozřejmně využili.

Podpořte sportovní činnost mládeže:

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře