Výsledky: Akademické Mistrovství ČR 2016 – karate

Níže naleznete komplet výsledky z Akademického Mistrovství ČR v karate, které jsme spolupořádali v Pardubicích v roce 2016.

Akademické MČR v karate 2016

Komplet výsledky:

Kata muži 
1. Fabian Peter MendelU
2. Pohanka Marek ČZU PEF
3. Pešek Adam UK FTVS
3. Debrecenyi Jakub VŠPP
5. Mareš Ladislav TUL
5. Branda Šimon ČVUT FIT
Kata ženy
1. Balciarová Dorota MU LF
2. Mišková Veronika MU FSpS
3. Forstová Simona MU FSpS
3. Kočtářová Barbora MU PrF
5. Kalkusová Marie VŠE
5. Plašilová Regina UHK
Kata team muži
1. Výběr univerzit (Blatoň, Kroulík, Wojewoda)
2.
3.
3.
Kata team ženy
1. Masarykova univerzita Brno (Forstová, Kočtářová, Mišková)
2.
3.
3.
Kumite muži +18 let -60kg
1. Pohanka Marek ČZU PEF
2.
3.
3.
Kumite muži +18 let -67kg
1. Kroulík Jakub UPa FES
2.
3.
3.
Kumite muži +18 let -75kg
1. Blatoň Martin VŠB TU
2. Wojewoda Ondřej VUT FSI
3.
3.
Kumite muži +18 let -84kg
1. Popelka Robin ZČU
2. Švarc Petr VŠEM
3.
3.
Kumite muži +18 let +84kg
1. Kulan Kryštof UK PrF
2. Hirner Silvestr OU
3. Mareš Ladislav TUL
3.
Kumite muži  BRH
1. Kulan Kryštof UK PrF
2. Kroulík Jakub UPa FES
3. Popelka Robin ZČU
3. Wojewoda Ondřej VUT FSI
5. Švarc Petr VŠEM
Kumite ženy -50kg
1. Kašparová Lenka UK HK
2. Švecová Jana VUT FAVU
3.
3.
Kumite ženy -55kg
1. Halodová Veronika UK HK farmaceutická
2.
3.
3.
Kumite ženy -61kg
1. Veithová Lucie JU PřF
2. Jůzová Lenka MU PřF
3. Jandová Veronika UPa FChT
3. Forstová Simona MU FSpS
Kumite ženy -68kg
1. Kaliničenková Simona UJEP
2. Plašilová Regina UHK
3. Mišková Veronika MU FSpS
3. Straková Hana UK PřF
Kumite ženy +68kg
1. Marešová Lucie UPa FF
2.
3.
3.
Kumite ženy BRH
1. Veithová Lucie JU PřF
2. Mišková Veronika MU FSpS
3. Plašilová Regina UHK
3. Halodová Veronika UK HK farmaceutická
5. Straková Hana UK PřF
5. Forstová Simona MU FSpS

Tisková zpráva (Petr Vrbík):

Akademické karate se vrátilo na akademické hry.

Po dvou ročnících akademických her bez účasti karatistů, bylo akademické mistrovství ČR v karate opět zařazeno do pořadu akademických her, přidělených Univerzitě v Pardubicích.
Pod záštitou ČAUS se pořadatelství ujala Univerzita Pardubice (zastoupená akademickou mistryní Evropy z roku 2005 Mgr. Radkou Tesařovou) ve vzájemné spolupráci s pardubickým klubem Lions, který zastupoval  ředitel soutěže Ing. Ondřej Charvát.
Do soutěže se přihlásily tři desítky studentů z 18-ti univerzit. S ohledem na nominační charakter soutěže, nebylo možné, při menším počtu soutěžících v jednotlivých váhových kategoriích, je slučovat a proto byla (místo tradiční soutěže smíšených týmů družstev) zařazena kategorie kumite bez rozdílu hmotnosti, jak pro ženy, tak i pro muže.

Soutěž byla tradičně zahájena divácky atraktivními kategoriemi KATA týmů. U žen se dobrým výkonem prezentovaly zástupkyně MU Brno (V. Mišková, S. Forstová, B. Koštářová), které si tak zajistili i nominaci na akademické mistrovství světa, které proběhne letos v portugalské Braze.
U mužů došlo ke sloučení studentů z více škol – VUT Brno (O. Wojewoda) U Pa (J. Kroulík) a VŠB TU Ostrava (M. Blatoň), jejichž úroveň cvičení odpovídala době přípravy na tuto soutěž.

U KATA jednotlivců byla největší pozornost upřená především na kategorii KATA žen, kde se opakovalo loňské finále a střetly se česká reprezentanka V. Mišková se slovenskou reprezentantkou D. Balciarovou (obě studentky MU Brno). Před naprosto ztichlou halou nakonec těsně zvítězila Dorota Balciarová (3:2). Na třetích místech se umístily taktéž brněnské studentky – Simona Forstová a Barbora Kočtářová (obě také MU Brno). Nominaci získala Veronika Mišková (MU), která tak dostane příležitost se s Dorotou utkat znovu v Potugalsku.
V KATA mužů (v nejpočetnější a nejlépe obsazené kategorii) bylo uchazečů o nominaci více. Nakonec  potvrdil roli favorita slovenský reprezentant Peter Fabián (MENDELU Brno),  když postupně vyřadil všechny své soupeře (Š. Brandu z ČVUT Praha i loňského vitěze J. Debrecenyiho). Z druhé straně pavouka  se do finále probojoval výborně připravený Marek Pohanka (ČZU Praha), který sice ve finále slovenskému reprezentantu podlehl (1:4), ale i on si zajistil nominaci do Portugalska, takže svému soupeři bude moci třeba porážku i odvést.
Na třetích místech pak skončili Adam Pešek (UK Praha) a Jakub Debrecenyi (VŠPP Ostrava), když všichni medajlisté předvedli cvičení na velice dobré úrovni.

Po vyhlášení výsledků na KATA (ceny vítězům předávali přítomní představitelé ČAUS – předseda doc. F. Dvořák, generální tajemník Mgr. V. Šamberger a tajemník Mgr. L. Vladyka), pak přišly na řadu kategorie KUMITE.
Nejvíce pozornosti na sebe upoutala kategorie nejtěžších mužů (nad 84 kg), kde se výrazně prosadil Kryštof Kulan (UK Praha), který svým soupeřům nedal žádnou šanci a v krásném finále se S. Hirnerem (OU Ostrava) zvítězil. Třetí místo získal nejstarší účastník mistrovství L. Mareš (TU Liberec).

V kumite žen byla pozornost upřena především  na kategorii žen do 61 kg, kde si nejlépe vedla česká reprezentantka Lucka Veithová (JU Č. Budějovice), která nejdříve snadno zdolala domácí V. Jandovou (UPa), aby pak ve finále našla velice zdatnou soupeřku v Lence Jůzové (MU Brno), kterou porazila těsně 3:2. Třetí místo obsadily V. Jandová (UPa) a S. Forstové (MU Brno).

Závěrečným bodem akademického mistrovství byly kategorie kumite bez rozdílu hmotnosti, které se pochopitejně těšili  velkému zájmu, jak závodníků, tak i přítomných diváků.

U žen bylo nejzajímavějším utkáním „předčasné” finále mezi reprezentkami Luckou Veithovou a Veronikou Halodovou (UK HK), které předvedly nádherný souboj, který nakonec pro sebe rozhodla zkušenější Lucka. Do finále se potom dostala „katařka” V. Mišková (MU), která cestou porazila H. Strakovou (UK) i R. Plašilovou (U HK; ta skončila nakonec třetí), ale ve finále již na Lucku nestačila. Lucka Veithová si tak zajistila nominaci do Portugalska, kam ji doprovodí i Veronika Halodová.

U mužů kladl největší odpor pozdějšímu vítězi Kryštofu Kulanovi (UK Praha) Robin Popelka (ZČU Plzeň; získal třetí místo), který mu podlehl jen těsně (5:7) a oba si tak vybojovali nominaci na AMS v Portugalsku. Finálovou účast si zajistil domácí J. Kroulík (U Pa) a medailisty doplnil O. Wojewoda (VUT Brno).

Oba vítězové kategorie BRH kromě nominace získali i zvláštní cenu předsedy komise karate ČAUS.

Velmi podařená organizace souteže byla navíc podpořena dobrým výkonem kvalifikovaných rozhodčích, v čele s mezinárodním rozhodčím panem M. Kubínem a nemalou úlohu měla i účast zkušeného „STKáře” pana P. Kocmánka, takže vše proběhlo bez jakýchkoliv problémů.
Svého úkolu se také dobře zhostila i paní doktorka M. Vávrová, která ošetřila jen několik velmi drobných poranění.

Všem účastníkům děkuji za účast i předvedené výkony a hlavně za atmosféru „fair-play”.

V Brně dne 30. června 2016                Ing. P. Vrbík, za komisi karate ČAUS

 

 

Tagy:
info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře