6 medailí a 5. místo z Mistrovství světa v karate stylu Shotokan | Karate Lions Pardubice z.s.

6 medailí a 5. místo z Mistrovství světa v karate stylu Shotokan 2016

Pardubičtí lvi vybojovali na letošním ročníku Mistrovství světa v karate stylu Shotokan hned 6 medailových pozic a jedno 5. místo.

(1. den MS WSF 2016: Ondřej Charvát, Lucie Vavrušková, Galina Vavrušková, Kristýna Vavrušková, Jan Vobruba a Milan Tesař)

Mistrovství světa v karate stylu Shotokan letos proběhlo v polském městě Bydhošť. Celý šampionát byl rozdělen na 4 dny – od čtvrtka 31.3. do neděle 3.4.2016.

…1770 soutěžících z 35 zemí…

První den byl věnován registraci a kontrole všech přihlášených závodníků. Hned u registrace bylo jasné, že tentokrát to bude opravdu těžká soutěž. Celkem bylo totiž přihlášeno 1770 soutěžících z 35 zemí. Startovní listina tak obsahovala účastníky téměř za všech kontinentů a nalosování kategorií vycházelo klidně i na 5 vyřazovacích kol (systém soutěže tzv. pavouk).

Účastnické země - MS WSF 2016

…jeden prohraný zápas je okamžitý konec.

Druhý den probíhaly zápasy o cenné kovy v kategoriích žáků. Na tatami jsme měli hned dvě želízka v ohni – Kristýna Vavrušková a Lucie Vavrušková.

Pořadatelé rozhodli, že tento den se bude bojovat bez repasáží – tzn. že jeden prohraný zápas je okamžitý konec.

Lucie Vavrušková – 2x 3. místo MS WSF 2016

Lucka zahájila své „tažení“ medailovým úspěchem hned v první kategorii. V kata žákyně 10-11 let obsadila krásné 3. místo. Na své cestě si poradila s reprezentantkami z Polska, Ukrajiny a Čech. V přímém boji o finále neprošla těsně o jeden praporek přes domácí závodnici.

Lucka během dne ještě přidala další medaili – další 3. místo. Tentokrát z kategorie kumite, která byla rovněž velice dobře obsazena. Za zmínku určitě stojí těsný souboj v eliminačních kolech s favorizovanou zástupkyní Gruzie, který skončil ve prospěch českých barev.

Kristýna Vavrušková – 2x 3. místo MS WSF 2016

Kristýna nezůstala pozadu a v kategorii kumite starší žákyně, kde patřila mezi favoritky, hravě prošla přes všechna eliminační kola. Například v zápase s Ukrajinskou závodníci předvedla velice pěkný výkon a probojovala se do bojů o medaile ziskem skóre 6:2. V bojích o finále ji zastavila až vítězka celé kategorie z Turecka. Kristýna tak do České republiky odvezla velice cenné 3. místo.

V kategorii kumite Ippon shobu vybojovala Kristýna další 3. místo. Sportovní zápas podle pravidel Ippon shobu je velice specifický. Jedná se totiž o souboj na pouhé dva body, což může být klidně jedná dobře provedená bodovaná technika. Kristýna si však v této těžké disciplíně vedla takticky velmi dobře.

Jan Vobruba – 3.místo MS WSF 2016

Třetí den byl věnován kategoriím dorostenců a juniorů. Náš jediný zástupce pro tento den – Jan Vobruba – byl zapsán hned ve 4.

Soutěže jednotlivců byly plné pěkných zápasů ve velice silně obsazených kategoriích. Už už to vypadalo, že se Honzovi nepodaří v těžké konkurenci prorazit a sáhnout si na bodované umístění. Na konci dne ale Honza spolu s českým reprezentačním kumite týmem juniorů dosáhl na 3. místo. V zápase o postup do finále kluci narazili na silný tým z Kazachstánu, který nakonec celou kategorii vyhrál.

Čtvrtý den byla tatami připravena pro nejtěžší kategorie – soutěže jednotlivců a družstev dospělých. V Polsku nás reprezentovali trenéři klubu Milan Tesař a Ondřej Charvát.

Ondřej Charvát – 5. místo MS WSF 2016

Jako první se na tatami představil Ondra ve velice silně obsazené kategorii kata muži 18-35 let. Po několika soubojích s našimi „východními bratry“ z Ukrajiny, Ruska a Polska, kteří byli nalosování do stejné poloviny vyřazovacího „pavouka“, obsadil cenné 5. místo. Za zmínku určitě stojí zajímavý zápas, kdy Ondra porazil reprezentanta z Ruska jasným rozdílem 5:0.

Milan Tesař – 3. místo MS WSF 2016

Jako naše poslední želízko v ohni Mistrovství světa Shotokan nastoupil na tatami Milan. V kategorii kumite muži nad 84 kg se probojoval až k dalšímu cennému kovu – 3. místo. Přímý zápas o třetí místo byl velice zajímavý,  Milan zde totiž hravě porazil zástupce favorizovaného Turecka 4:1 a bronzovou medailí uzavřel „pardubickou sbírku“ medailových úspěchů na Mistrovství světa v karate stylu Shotokan.

Podrženo – sečteno

Jak jsme tedy celkově dopadli…

Celkem tedy závodníci z Karate Lions Pardubice vybojovali pro Českou republiku a město Pardubice 6 medailí a jedno 5. místo na Mistrovství světa v karate stylu Shotokan.

Fotky z MS WSF 2016

Prohlédněte si atmosféru MS WSF 2016 😉


Podpořte sportovní činnost mládeže:

  • Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže.
  • Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.
 

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

 

Podívejte se jaké akce pořádáme:

 

Fanděte našemu závodnímu týmu na Facebooku:

Tento zajímavý článek si kromě Vás přečetlo dalších 1949 (unikátních) čtenářů. Děkujeme. 😉

Ondřej Charvát
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, trenérech a tréninku obecně... ;)

„Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“

„V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice o.s.„

Jsem nadšeným autorem několika projektů:
- portálu www.sebeobrana.in, kde si můžete nalézt trénera nebo kurz přesně pro Vás,
- blogu o bojových sportech a tréninku: www.ondrejcharvat.cz,
- vzdělávacího portálu: ekurzy.ondrejcharvat.cz. ;-)
  • RSS
  • Facebook
  • Naše kurzy
  • YouTube

Novinky ze světa pardubických lvů a bojových sportů…

Karate Lions Pardubice - info

Řekni si o novinky. Ať víš všechno ze světa pardubických lvů a bojových sportů jako první. ;-)

Nábor – dospělí – Fighting & karate

Nábor - dospělí - Fighting & karate