Bohemia Open České Budějovice 2017 a Shotokan Cup Vamberk 2017

Poslední dva víkendy v září byly pro náš oddíl Karate Lions Pardubice ve znamení turnajů karate, které mají dlouhou tradici a historii a proto jsme na těchto turnajích nemohli chybět. Obou turnajů se zúčastnili, jak zkušení karatisté z našeho klubu, tak i nováčci, pro které to byly jedny z prvních závodů v životě. Velice nás těší, že se nám povedlo získat mnoho bodovaných umístění a naše děti odjížděly z turnajů se spoustou medailí a nabranými zkušenostmi a zážitky, na které budou s úsměvem na tváři vzpomínat.

A jak to celé dopadlo?

Z turnaje Bohemia Open 2017, který se konal v Českých Budějovicích, jsme přivezli celkem 284 bodů a stali jsme se 4. nejúspěšnějším týmem turnaje. Od třetího místa a pomyslného umístění na stupni vítězů nás dělily pouze 4 body. Turnaj měl povolený start i ve vyšších věkových kategoriích, proto naše děti měly mnoho možností bojovat o umístění v různých kategoriích. Navíc kategorie kumite ippon shobu (zápas na 2 body) byly Otevřeným mistrovstvím České Republiky.

Konkrétně se jednalo o získaná umístění:

Gabriela Beranová (o tuto závodnici se dělíme s týmem z Hlinska) – 3 x 3.místo, 3 x 5.místo
Filip Filipi – 2.místo, 2 x 3.místo, 7.místo
Tereza Hatlapatková – 3 x 5.místo
Michal Kasal – 2.místo
Veronika Kindlová – 5.místo
Tomáš Machota – 2.místo
Benedikt Mrázek – 5.místo
Adam Panocha – 3.místo, 5.místo
Karolína Řezníčková – 2.místo, 7.místo
Tereza Šrůtová – 3.místo, 5.místo, 7.místo, 9.místo
Marian Štangl – 2 x 7.místo
Daniel Vaněk – 3.místo, 5.místo
Pavel Trličík – 1.místo, 3.místo, 5.místo, 7.místo
Milan Tesař – 3.místo, 5.místo
Ondřej Charvát – 2.místo, 2 x 3.místo

Naši mladí závodníci Lukáš Holeček, Alexander Schwartzkopf, Filip Hemerka a Vojtěch Řezníček bojovali neohroženě a velmi statečně, bohužel se jim nepodařilo dosáhnout na bodovaná umístění. Příště se jim to zajisté povede a přivezou do našeho města Pardubice taktéž body a medaile z turnajů karate.
Turnaj Shotokan Cup Vamberk 2017 byl i přes souběh několika turnajů ve stejný den velmi kvalitně obsazený. Především v žákovských kategoriích bylo téměř vždy v jedné věkové kategorii okolo 25 závodníků. Náš tým se zde rozhodně neztratil a v počtu pouze 9 „lvů a lvic“ z Pardubic se nám povedlo vybojovat krásných 150 bodů a 11 medailí.

Bodovaného umístění dosáhli:

Tomáš Machota – 3.místo, 7.místo
Marie Puldová – 3.místo
Karolína Řezníčková – 2.místo, 9.místo
Tereza Hatlapatková – 5.místo
Benedikt Mrázek – 3.místo
Daniel Vaněk – 1.místo
Filip Filipi – 2.místo, 2 x 3.místo
Milan Tesař – 1.místo, 2.místo, 3.místo

Závodnice Andrea Vašková, pro kterou to byly vůbec první větší závody v životě, předvedla velmi pěkné kata i zápasy kumite, bohužel to však na bodované umístění nestačilo.

Na turnaj v Českých Budějovicích jsme vyrazili s počtem 19 závodníků a do Vamberka nás hned následující víkend i přes únavu a velkou tréninkovou zátěž vyrazilo 9, což jasně dokazuje, že se karate v Pardubicích stává čím dál populárnějším sportem. Velice nás těší, že je karate v Pardubicích na vzestupu a že za tuto okolnost můžeme poděkovat právě oddílu Karate Lions Pardubice.

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře