Kořist pro pardubické lvy z Grand Prix Žilina 2015

21. 3. 2015 vyrazila závodní skupina Karate Lions Pardubice se dvěma začínajícími karateky na mezinárodní turnaj karate Grand Prix Žilina 2015, kterou uspořádal Karate klub Žilina ve spolupráci se svazem karate.

[singlepic id=1229 w= h= float=center]
(Pardubičtí lvi na nástupu před soutěží)

Soutěže se zúčastnilo 469 závodníků s 575 starty z 53. klubů z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska.

Všichni lvi absolvovali náročnou a dlouhou cestu bezmála 300km. Část výpravy zvládla odjezd již v pátek a měla tedy možnost odpočinku před sobotními závody, část ale odjížděla až v brzkých ranních hodinách v sobotu. Po příjezdu na všechny čekala příjemná atmosféra závodní haly s velkými tribunami, které se v průběhu rána celé zaplnily, závodní plocha se 6 tatami a bohužel i dlouhé fronty u prezentace závodníků. To vše byla předzvěst velmi obsazených kategorií se spoustou kvalitních soupeřů.

[singlepic id=1232 w= h= float=center]

Závodníci z našeho oddílu se i ve skromném počtu 8 karateků umístili ve středu tabulky nejlepších zúčastněných klubů. O kvalitě turnaje a krásných zápasech svědčila i spousta přihlášených reprezentantů karate z jiných zemí.

Podívejte se, jakou kořist jsme přivezli zpět do Pardubic:

 • Kristýna Vavrušková
  – 1. místo – kumite žákyně-45kg
  – 3. místo – kata žákyně 12-13 let
 • Galen Paterson
  3. místo – kata mladší žáci 7-9 let
  – 3. místo – kumite mladší žáci -35kg
 • Jan Vobruba
  – 5. místo – kata dorostenci 14-15 let
 • Blade Paterson
  – 5. místo – kata junioři 16-17 let
 • Milan Tesař
  – 5. místo – kata muži
  – 7. místo – kumite muži

Závodníci Michal Kasal, Lukáš Kasal a Lucie Vavrušková i přes maximální snahu a úsilí nedosáhli na bodované pozice. V kategorii kumite žákyně 10-11let  -30kg bylo společně s Luckou 15 závodnic, což znamenalo velice těžkou výchozí pozici. Pro Michala a Lukáše to byly první zkušenosti na zahraničním turnaji karate a poprali se s tím velice statečně.

 Prohlédněte si fotky z GP Žilina 2015:

Celá fotogalerie Karate Lions Pardubice

Reportáž z TV Severka o GP Žilina:

(V záběrech najdete Kristýnu a Blada… 😉 )

httpv://www.youtube.com/watch?v=uXSkBmT-Bc4

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře