2. ročník Ústeckého Soptíka 21. 5. 2023

V neděli 21. 5. 2023 se v nedalekém Ústí nad Orlicí uskutečnil turnaj pro mladé závodníky. V Ústí se sešel rekordní počet závodníků, hala praskala ve švech, ale díky skvělé práci organizátorů se vše zvládlo a turnaj nekončil o půlnoci, jak mnozí předpovídali.

Karate Lions Pardubice mělo na turnaji zastoupení ve všech možných rolích.
Šestka závodníků, jmenovitě: Elen Karčová, Aneta Čepková, Michal Šustr, Anežka Nelibová, Zuzana Vacinová, Oldřich Vincent a Vojtěch Rychtecký svými výkony rozhodně ostudu neudělala.
Ve funkci rozhodčího se zde ukázala Karolína ŘezníčkováFilip Filipi, jako kaučové zde vystupovali Ondřej Charvát a Tereza Šrůtová a v neposlední řadě se na turnaji poprvé v roli krajského estékaře (sportovně technická komise) představil Milan Tesař.

Velmi silně obsazené kategorie znamenaly pro všechny dost složitou cestu k medailím. Navíc se neprováděla ani repasáž (boje o třetí místa), tudíž kdo prohrál dříve než v semifinále, byl ze hry nadobro venku. Tato skutečnost při obsazenosti kategorií 40 a více lidí je velmi smutná, nicméně tak to měl pořadatel nastavené.

Z Ústí do Pardubic doputovaly 2 stříbrné medaile, které vybojovali Vojta v kategorii Kata starší žáci a Aneta v Kumite starší žákyně +47kg.

Další zkouška pro naše mladé bude již 24. 6. 2023 u nás v Pardubicích na turnaji Pardubice Open 2023 & Pardubický koníček. Zde budeme mít kategorie pro začínající závodníky, ale i pro zkušené matadory.

Veškeré informace naleznete na: www.pardubiceopen.com

Komentáře