200 bodů pro Karate Lions Pardubice z Velké ceny Trutnova

Velká cena Trutnova, turnaj, který je pro závodníky z východních Čech velmi důležitý, protože se zde získávají nominační body pro postup na Mistrovství České Republiky z krajského žebříčku. Náš klub nemohl chybět 😉

[singlepic id=1783 w= h= float=center]

Společně s naším oddílem na turnaj dorazilo dalších 32 týmů a celkový počet startů se zastavil na čísle 443. V obrovské konkurenci se pardubickým lvům podařilo vyšplhat se ziskem úžasných 200 bodů na celkové páté místo ze všech zúčastněných klubů. Z Trutnova jsme do Pardubic dovezli hned 11 medailí, z nichž bylo 6 zlatých.

[singlepic id=1784 w= h= float=center]

Turnaj v Trutnově měl mít pro náš oddíl další zajímavý význam a pěkný přínos, protože se zde měli udělovat ceny nejlepším závodníkům Východočeského svazu karate za minulý rok. Lucka, KristýnaMilan, kteří toto ocenění získali, si však budou muset na korunovaci počkat až na Grand Prix Hradec Králové. Pořadatel turnaje v Trutnově toto vyhlašování z organizačních důvodů zrušil a posunul na další turnaj v rámci východních Čech.

[singlepic id=1781 w= h= float=none]

Nyní již k získaným „plackám“…

Zlaté medaile

 • Ondřej Charvát – kata muži
 • Milan Tesař – kumite muži +84kg
 • Milan Tesař – kumite muži BRH
 • Kristýna Vavrušková – kata dorostenky
 • Kristýna Vavrušková – kumite dorostenky -54kg
 • Jan Vobruba – kumite junioři -76kg

 

Stříbrné medaile

 • Lucie Vavrušková – kumite st. žákyně -42kg
 • Jan Vobruba – kata muži

 

Bronzové medaile

 • Pavel Trličík – kata dorostenci
 • Lucie Vavrušková – kata st. žákyně
 • Jan Vobruba – kata junioři

 

Z výsledků jste si mohli všimnout, že i na tomto turnaji probíhalo „Lví finále“ a to v kategorii kata muži. Přes velmi dlouhé rozlosování a vysoký počet závodníků v kategorii se podařilo trenérovi Ondrovi a jeho svěřenci a asistentovi trenéra Honzovi prodrat až do finále, kde změřili svoje síly a dovednosti mezi sebou. Taková finále jsou pro náš oddíl důkazem, že i v kategorii dospělých máme velmi silné zastoupení.

Další zajímavostí je, že i přes nevyhlášení nejlepších závodníků VčSKe 2015 se tímto turnajem rozběhla tatáž soutěž pro rok 2016. Svými výkony a získanými body na tomto turnaji se do vedení ve svých kategoriích dostali všichni naši loňští vítězové, Lucka, KristýnaMilan a doplnil je Honza, který v roce 2015 skončil mezi juniorama druhý.

Podívejte se na fotky z VC Trutnova 2016

Ondřej Charvát
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Výzvu: KARATE 365! - www.karate365.cz
Komentáře