Cenné kovy z Akademického MČR 2023 – České Budějovice

O víkendu 26. – 27. 5. 2023 vyrazila Leona Marková v doprovodu kauče Ondřeje Charváta na Akademické Mistrovství České republiky do Českých Budějovic.

Lea na akademickém šampionátu již podruhé úspěšně reprezentovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Díky minulému mistrovství se nominovala do chorvatského Záhřebu na letošní Akademické Mistrovství Evropy, kde bude bojovat o cenné kovy v kategorii kumite ženy -50 kg a v kategorii kumite družstev.

Zlato pro Karlovu Univerzitu v kategorii kumite družstev.

Protože se Mistrovství Evropy již blíží, tak se každý start na turnaji hodí, jak pro získání zkušeností a vyzkoušení taktiky a techniky, tak i pro případnou další nominaci na následující rok. Lea svými výsledky splnila oba tyto cíle:

  • Kumite ženy -68 kg – 2. místo
  • Kumite tým – 1. místo
  • Kumite ženy Open – 3. místo
  • Kata ženy – 3. místo
Stříbro z kumite ženy -68 kg.

Ve své hlavní kategorii kumite, která byla pro dosažení vyšší konkurence sloučena s vyšší váhovou kategorií, našla pouze jednu přemožitelku a to až ve finále, kde se utkala se zkušenou reprezentantkou ČR právě z vyšší váhovky.

Leona Marková po medailovém úspěchu na AMČR 2023 v Českých Budějovicích.

V červenci držte Lee palce na Akademickém Mistrovství Evropy v Záhřebu.

Všechny fotky z této soutěže naleznete zde.

Ondřej Charvát
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Výzvu: KARATE 365! - www.karate365.cz
Komentáře