Karate Lions 3x úspěšně na světovém poháru v Itálii

Koncem srpna zúročila trojice karatistů (Milan Tesař, Jan Vobruba a Ondřej Charvát) získané zkušenosti ze soustředění s italskou reprezentací a hned je proměnila v cenné výsledky na světovém poháru.

[singlepic id=1535 w=500 h= float=center]

(Eva Škoudlínová, Milan Tesař a Jan Vobruba)

Dvoudenní světový pohár navazoval na soustředění, které proběhlo v italském Lignanu. V krásném olympijském areálu, kde se celá akce konala, se na tatami postupně vystřídalo skoro 1200 karatistů z těchto zemí: České republika, Itálie, Alžírsko, Rakousko, Belgie, Bosna a Hercegovina, Brazílie, Kolumbie, Chorvatsko, Anglie, Gruzie, Německo, Lucembursko, Maroko, Polsko, Senegal, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko a Švýcarsko.

[singlepic id=1536 w=500 h= float=center]

(Ondřej Charvát)

V konkurenci závodníků z několika kontinentů ukázali pardubičtí lvi, že sem rozhodně nejeli na výlet, ale bojovat o cenná umístění. Nejlépe se to povedlo Milanovi, který v kategorii kumite muži +84 kg vybojoval 3. místo. Honza zvládnul svoji kategorii kumite junioři na 7. místo a Ondra v kategorii kata muži vybojoval 11. místo.

Přehled výsledků:

• Milan Tesař – kumite muži +84 kg – 3. místo
  • Jan Vobruba – kumite junioři – 7. místo
  • Ondřej Charvát – kata muži – 11. místo

Tyto výsledky v tak obrovské konkurenci, jaká byla na světovém turnaji v Itálii, jsou pro nás dobrou zpětnou vazboua motivací k dalšímu tréninku a přípravě. Samotná účast na turnaji s 30-ti letou tradicí v zemi, kde je karate skutečně populárním sportem, byla pro nás neobyčejným zážitkem.