Letní Olympiáda dětí a mládeže 2022 – Olomouc

Ve dnech 27.-29.6.2022 se vydali 3 zástupci Karate Lions Pardubice na prestižní sportovní event v mládežnickém karate – na letní Olympiádu dětí a mládeže. Dvě zkušené závodnice – Mariia KobernykBára Krátká v doprovodu Ondry Charváta v roli asistenta trenéra krajské reprezentace.

Každý kraj na tuto vrcholnou akci Českého Olympijského výboru nominuje pouze 8 závodníků – 4 do žactva a 4 do dorostu + 2 trenéry pro každý olympijský sport. Už jen samotná účast na této akci je tak pomyslným vrcholem a obrovským zážitkem pro každého mladého sportovce.

V prvním soutěžním dnu reprezentovaly pardubické barvy obě závodnice v kategorii kata. Ve starších žákyních Mariia a v dorostenkách Bára. Máše tentokrát těsně unikla medaile v nabité kategorii a obsadila 7. místo. Bára v dorostenkách v kata vybojovala cenné body za 13. místo.

Obrovskou šancí na medaili byla kategorie kata družstev, ve které byla Máša spolu se dvěmi dalšími zástupci Pardubického kraje v kategorii žactva. Ve 3. kole (o finále) však nestačil výkon “o vlásek” se silným týmem z Jižní Moravy a výsledek tak byla ”bramborová” medaile – v karate tedy 5. místo.

Druhý soutěžní den však přišla na řadu disciplína kumite, ve které jsme ”papírově” silnější a na tatami bylo hned veseleji. 🙂

Máša po parádním výkonu: 7:1, 0:2, 6:1 vybojovala první cenný kov pro Pardubický kraj – 3. místo v kategorii kumite starší žákyně nad 47 kg.

Bára potom získala ještě zasloužené 7. místo v kategorii kumite dorostenky -52 kg.

Celková bilance výsledků z LODM 2022 pro náš klub tak je:

  • Mariia Kobernyk – kumite st. žákyně +47 kg – 3. místo
  • Kata tým PK (Kobernyk) – žactvo – 5. místo
  • Mariia Kobernyk – kata st. žákyně – 7. místo
  • Bára Krátká – kumite dorostenky -52 kg – 7. místo
  • Bára Krátká – kata dorostenky – 13. místo

Chceš trénovat karate v klubu, který se účastní takových událostí jako je třeba Olympiáda dětí a mládeže? Tak se přijď podívat do náboru. Zarezervuj si první hodinu zadarmo a vyzkoušej karate. 😉

Ondřej Charvát
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Výzvu: KARATE 365! - www.karate365.cz
Komentáře