Mistrovství světa v plnokontaktním karate SKDUN 2022

Podzim, říjen, blížící se čas svátku mrtvých. Tato pochmůrná atmosféra vyvrcholila až ve fakt, že se čtveřice nesmrtelných pardubických lvů rozhodla vyrazit do Karlových Varů. Nezastavily nás ani negativní zkušenosti z minulosti s touto dosti nekompromisně tvrdou a bezcitnou organizací.

Turnaje, kde se nosí pouze chrániče na zuby a jakýsi tenkostěnný povlak rukou, se zúčastnily spousty bláznů z celého světa. Čeští reprezentanti hořeli jak papír, postupně „umírali“ jeden po druhém.

Celé klání připomínalo více nemocnici, než sportovní turnaj. Chtěli bychom tímto poděkovat zúčastněným doktorům, že svoji práci odváděli skvěle a nikdo zde nepřišel o život.

První pardubická gladiátorka se nekompromisně vrhla na zakrvácené tatami již v sobotu a podařilo se jí vybojovat hned 2 medaile.


Tři stateční mušketýři z řad Lions trenérů se postavili tváří v tvář bolesti a strachu v neděli. Jako první byl sestřelen Milan. I přes velmi tvrdý úder do krku, který způsobil potíže s dýcháním, se mu podařilo zápas vyhrát a až posléze se z turnaje odhlásil. Druhý na řadě byl Ondra. Bohužel ani ten neunikl tvrdému osudu a ostrý pravý hák do nosu ho postavil mimo hru.
Zbývala už jen Lea. Nastupovala na tatami v obavách o své zdraví ale zároveň správně nažhavena touhou pomstít své trenéry. Naštěstí ji nepotkal stejný konec jako kluky a po velmi hezkých soubojích se jí podařilo ukořistit bronzovou medaili.

Naše holky tedy získaly:
Leona Marková – 3. místo kumite ženy sanbon shobu -58kg
Mariia Kobernyk – 2. místo – kumite jiyu Ippon a 3. místo – kumite starší žákyně sanbon shobu +50 kg

Závěrem bychom chtěli uklidnit všechny členy Karate Lions Pardubice, že na akce podobného formátu už nikdy nepojedeme a zároveň sdělit, že článek je napsán s lehkou nadsázkou.

Komentáře