Národní pohár karate 1.kolo 9. a 10.4.2022

Ve dnech 9.-10. dubna 2022 se v severo-západních Čechách konalo 1. kolo Národního poháru ČSKe a 1. kolo České ligy karate (soutěž kata a kumite týmů).

Z důvodu pro-uprchlických opatření a propůjčení karlovarské sportovní haly k jiným účelům, muselo na poslední chvíli dojít ke změně místa konání. Závodníci Karate Lions Pardubice se z hotelu v Karlových Varech, kde jsme strávili 2 noci, v sobotu přesouvali do nedalekého Chodova a v neděli do Sokolova. Pořadatelé se s touto obrovskou komplikací v podobě nutnosti změny haly vypořádali velmi statečně. Oba dny šlapaly přesně podle harmonogramu, někdy i lehce napřed. Bohužel chodovská i sokolovská hala byly o poznání menší, než hala v KV. To pro účastníky znamenal stres v podobě tlačenice u tatami, koučové museli obíhat „půlku města“ aby se dostali z tatami 1 na tatami 2 a všechny možné další komplikace spojené s nedostatkem místa.

Každopádně pardubičtí lvi se tímto nenechali nijak rozhodit a po velmi pěkných výkonech jsme i s o dost slabší sestavou oproti ostatním klubům skončili jen těsně pod 10 nejlepšími kluby z celkových 50 klubů.

Sobotní část turnaje se věnovala kategoriím od dorostenců výše. Černožluté pardubické barvy zde reprezentovalo 12 pardubických lvů a lvic. Pro některé z nich to byl první turnaj ve vyšších váhových či věkových kategoriích.

Karolína Řezníčková 7. místo kumite ženy do 21 let

Vojtěch Vrátný předvedl velmi krásná kata, avšak v obrovské konkurenci to bohužel na postup do dalších kol nestačilo.

Sobotní část turnaje byla zakončena Českou ligou karate, kde za Pardubice nastoupily hned 3 týmy.

Juniorský tým reprezentovali Kasal, Chacko, Gabriel a vybojovali 3. místo.
Seniorský tým získal 1. místo a vedení v celkové pozici týmů. Zde nastupovali Mrázek, Filipi, Charvát.

Dorostenecký tým ve složení Kobernyk, Zeman v oslabené pozici nedosáhli na bodové umístění.

V neděli se na tatami vyřítily všechny žákovské kategorie. Naši mladíci se statečně vypořádávali s velikou obsazeností kategorií a pro Pardubice zacinkaly 2 bronzové medaile.

Obě získal Leopold Polák, jednu z kategorie kata žáci 7 až 9 let a druhou v kumite žáci 7 až 9 let.
Vojtěch Rychtecký se nezalekl těžších soupeřů a probojoval se na krásné 7. místo v kumite žáci 10 až 11 let.
Lukáš Vrátný předvedl stejně jako jeho starší brácha velmi pěkná cvičení kata, avšak v nadupané kategorii kata žáci 10 až 11 let to na postup do bojů o medaile nestačilo.
Naši mladí kumiťáci Mariia KobernykAdam Král se rvali skutečně statečně, ale bohužel do zisků lions bodů nezasáhli.

Nad celým sobotním i nedělním kláním dohlížel z pozice kouče Milan Tesař, který sám do bojů z důvodu zranění nezasahoval.