Náš první herní den & LAN párty

Stoly postavené do tvaru písmene T s počítači propojenými množstvím kabelů, lavička po celé délce zaplněná deskovými hrami a vedle ní pár beden chipsů a ovoce – to vše uvítalo každého účastníka hned jakmile sešel schody do tělocvičny, která se v pátečním odpoledni 13. 1. 2023 stala místem několikahodinové zábavy.

Aktivitu, od které jsou děti často odrazovány, pokud jí věnují nezdravé množství času, jsme ten den poprvé pojali jako teambuildingovou akci. Byla to skvělá a předpokládáme, že i vzácná příležitost, kdy se mohli karatisti napříč všemi skupinami ocitnout spolu ve virtuálním světě či u společenské hry.

Jsme jeden klub a to, abychom se spolu co nejlépe bavili (i mimo tréninky), pokládám za důležité. U nás to není jen o karate. Doprovodných teambuildingů bylo za ty roky mnoho, ale herní den tu nikdy předtím nebyl. V první části tělocvičny to znělo téměř nepřetržitou akcí. Na obrazovkách zahřátých počítačů se udály přestřelky, taktizování, napínavé průběhy misí a závody. Opodál v dlouhém sále se hrálo na konzoli a na hracích plánech deskovek. A že opravdu bylo z čeho vybírat.

Musím přiznat, že se akce nevyhnula nějakým technickým problémům, které ale nebyly nijak zásadní. Rozhodně budu mít snahu do reprízy této doprovodné akce přijít těmto nešvarům na kloub. Musím také zklamat několik účastníků, kteří s humorem navrhovali, aby se tato akce stala tradicí každé páteční odpoledne. Jsem rád, že se vám to líbilo, jistě plánuju opakování třeba i několikrát do roka. Do měsíce však nikoliv ;D

Nakonec musím všem zúčastněným říci jen „GG!“ (Ti, co se trochu orientují ve slangu hráčů, mi jistě rozumí).

Komentáře