Po devatenácti letech opět v Ústí nad Orlicí – Národní pohár ČSKe 1. kolo

Po dlouhých devatenácti letech se pořádání prvního kola Národního poháru dorostenců, juniorů a seniorů chopil oddíl SK Karate Ústí nad Orlicí. Pro pardubické bojovníky z Karate Lions Pardubice to znamenalo bližší cestu na turnaj a očekávaný zisk prvních nominačních bodů pro prosincové mistrovství republiky Českého svazu karate (MČR ČSKe).

[singlepic id=1888 w= h= float=center]

(Jan Vobruba, Ondřej Charvát a Milan Tesař)
(na fotografii chybí Kristýna Vavrušková, která odjela před koncem tohoto dlouhého turnaje)

Turnaj probíhal na třech tatami a i přes veškerou snahu pořadatelů se konec rýsoval na pozdní večerní hodiny, což se i stalo. Na turnaj do Ústí nad Orlicí vyrazilo celkem 290 závodníků z více jak 50ti oddílů.

Jako první se představili naši kataři, a to Kristýna Vavrušková, Jan VobrubaOndřej Charvát. Nejvíce se zadařilo Kristýně, která obsadila páté místo. Kategorie kata byly velmi silně obsazené, v každé kategorii startovalo přes 30 závodníků, což je na České poměry obrovské číslo. Honzovi a Ondrovi po pěkných soubojích chybělo trochu štěstí a na bodované umístění tentokrát nedosáhli.

Soutěž kumite se rozbíhala až po 16 té hodině. Kristýna v kategorii kumite dorostenky první zápas jasně zvítězila. Bohužel se vyskytlo zranění pravé nohy a nemohla nastoupit k dalším zápasům a turnaj pro ni skončil.

Po dlouhém čekání se dostalo i na juniory a seniory. Večer nastoupil ke svým bojům HonzaMilan Tesař. Honza se v kategorii kumite junioři -76 kg s výsledky 0:0 (5:0 na hlasování rozhodčích), 8:0 a 6:0 probojoval až do finále, kde podlehl borcovi z Českých Budějovic. Druhé místo z celkového počtu 14ti závodníků je nádherný výsledek.

[singlepic id=1883 w= h= float=center]

Ve stejném čase nastupoval i Milan a to do kategorie kumite muži +84 kg, kde se po výhrách 3:1 a  3:1 dostal do finále, kde podlehl borcovi z Prahy, a z Ústí nad Orlicí si tak veze stříbrnou medaili. V kategorii BRH (bez rozdílu hmotnosti) se Milan opět probojoval do finále, ale na zlato bohužel nedosáhl.

[singlepic id=1886 w= h= float=center]

Závěrem celého turnaje probíhala soutěž kumite týmů, kde Honza nastoupil společně s Tomášem Plevou a Petrem Urbancem za tým KK Lichnice. V soutěži kumite týmů je běžné hostování do jiného týmu a spojení sil s borci z jiného klubu. Soutěž týmů byla velmi „vyhecovaná“ a bouřlivá atmosféra napomáhala klukům ke skvělým výsledkům. V prvním kole si Tomáš a Honza poradili s bojovníky z Českých Budějovic a s výhrou 2:0 na zápasy postoupili dál. Druhé kolo a změření sil s týmem Sk Kamiwaza karate, kde k prvnímu zápasu nastoupil Petr a k druhému zápasu Honza. Oba kluci své soupeře porazili a s výhrou 2:0 na zápasy postupují do finále. Finále soutěže kumite týmů, maximální napětí, celá hala bouří a my doufáme v další vyhraný zápas a zisk zlata. Ve finále jako první naběhl na tatami Tomáš, který svého soupeře čtyřikrát zahnal za základní čáru a vybojoval tak pro tým výhru 8:0. Petr ve svém zápase taktéž nezklamal a kluci se mohli radovat z vítězství, zlaté medaile a zisku velmi důležitých 36ti nominačních bodů pro MČR ČSKe.

[singlepic id=1887 w= h= float=center]

Naše celkové výsledky:

• Jan Vobruba – kumite tým junioři – 1. místo
  • Jan Vobruba – kumite junioři – 2. místo
  • Milan Tesař – kumite muži – 2. místo
  • Kristýna Vavrušková – kata dorostenky – 5. místo

následujících fotek se můžete sami přesvědčit, že turnaj byl opravdu velmi silně obsazený a my se těšíme na následující soutěže 😉