Poprázdninový rozjezd pardubických lvů ve Vamberku – Shotokan cup 2016

Jako první turnaj po prázdninách byl v kalendáři Karate Lions Pardubice Shotokan cup 2016 ve Vamberku.

[singlepic id=2212 w= h= float=center]

Prázdniny již skončily a pomalu se rozjíždí zápasová sezóna karate. Jako první turnaj po prázdninách byl v kalendáři Karate Lions Pardubice Shotokan cup 2016 ve Vamberku. Náš oddíl nemohl na této akci chybět a do Vamberka jsme vyrazili v počtu 11 závodníků s jedním rozhodčím. V konkurenci necelých 230 závodníků ze tří států jsme rozhodně byli vidět.

[singlepic id=2214 w= h= float=center]

Naše mladé lvice se představily ze všech členů nejdříve v soutěži kata (sestava technik), kde Lucka Vavrušková vybojovala překrásné druhé místoMarie Puldová obsadila bronzovou příčku.

[singlepic id=2215 w= h= float=center]

To ovšem nebylo všechno. V soutěži kata nedali svým soupeřům absolutně žádnou šanci naši trenéři OndraHonza. Jan Vobruba se umístil na nejvyšším stupínku v kategorii kata junioři a Ondřej Charvát zvítězil v kategorii kata muži.

[singlepic id=2218 w= h= float=center]

Po společném slavnostním nástupu a vyhlášení soutěže kata se ve Vamberku rozjely kategorie kumite a naše medailová sklizeň mohla pokračovat. Perfektními výkony si holky zasloužily mnoho bodovaných umístění. Karolína Řezníčková vybojovala bronzovou medaili, Veronika Kindlová přidala stříbroMarie Puldová doplnila sbírku o nejcennější zlatý kov. Za kategorii mladších žáků nás reprezentovali závodníci Michal KasalDaniel Trličík, přičemž Dan získal třetí místo. V kategorii dorostenců za naše barvy nastoupil Pavel Trličík a získal skvělé třetí místo. Michal Kasal bohužel na medaili nedosáhl, nicméně předvedl velmi pěkný výkon. V dorostencích se po delší době objevil i Pepa. Josef Nevole vyhrál kategoprii kumite dorostenci -70kg a z turnaje si odvezl krásný pohár.

[singlepic id=2230 w= h= float=center]

V kategoriích kumite nemohli chybět naši trenéři, kteří se rozhodně neztratili. Honza předvedl krásné souboje a za celý turnaj se nepovedlo ani jednomu soupeři proti němu zabodovat a Honza vyhrál všechny zápasy s nulou u soupeřova skóre a přidal druhý pohár za 1. místo z tohoto turnaje. Po velmi dlouhé době, která byla způsobena zraněním, se na turnaji představil Ondra v kategorii kumite. Zápasová pauza na něm nebyla absolutně znát a z turnaje přidal k poháru za kata ještě bronzovou medaili z kategorie kumite muži -84kg. K večeru nastoupil ke svým zápasům i Milan, který reprezentoval Lions v kategoriích kumite muži +84kg a kumite muži BRH (bez rozdílu hmotnosti). Milan nenašel v žádne z kategoriích přemožitele a vyhrál obě kategorie a z turnaje si odvezl dva krásné poháry.

[singlepic id=2240 w= h= float=center]

Turnaj byl velmi silně obsazený. závodníci předváděli krásné kata i zápasy, organizace byla velmi dobrá a turnaj proběhl bez sebemenších zádrhelů. Všem organizátorům patří pochvala a našim závodníkům veliká gratulace.