Pardubičtí lvi dobyli Evropu!! – 11 medailí z Mistrovství Evropy Shotokan pro Karate Lions Pardubice

Repre info

7 závodníků z Karate Lions Pardubice vybojovalo 11 medailí na letošním Mistrovství Evropy v karate ve stylu Shotokan!!!

Info reprezentace ČR

Letošního Mistrovství Evropy v karate Shotokan se zúčastnilo přes 1000 špičkových závodníků z řad reprezentací evropských zemí jako jsou například: Albánie, Arménie, Azerbajdžán, Bosna a Hercegovina, Česká republika, Finsko, Makedonie, Gruzie, Německo, Kosovo, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Turecko, Ukrajina a další. Soutěž proběhla od 3. do 7.10. ve sportovní hale Attaturk v tureckém milionovém městě Bursa.

I na takto prestižní soutěži mělo město Pardubice své zástupce. Českou republiku, Pardubický kraj, město Pardubice a Karate Lions Pardubice zde totiž reprezentovalo hned 7 mladých nadějí, které přijely na turnaj ve špičkové formě. Samotnému výjezdu na šampionát totiž předcházela téměř půlroční specializovaná příprava, která zahrnovala účast na soutěžích světových a evropských pohárů, letní a podzimní soustředění s medailisty z mistrovství světa v seniorských kategoriích a samozřejmě individuálně zaměřený trénink jednotlivých cvičenců v našem klubu pod vedením trenérů Ondřeje Charváta a Milana Tesaře.

Jak už samotný nadpis článku napovídá, tak o sobě dali pardubičtí lvi na evropské sportovní scéně rozhodně vědět a i přes řadu nelehkých zápasů s domácími reprezentanty, které publikum doslova hnalo za výsledky, a přes těžká utkání s již úřadujícími medailisty z evropských a světových šampionátů, vybojovali neuvěřitelných 11 medailí!! Což je více než jedna medaile na osobu, protože každý náš závodník mohl nastoupit do několika kategorií: kata, kumite a kumite ippon shobu (pozn.: kata – cvičení předem daných sestav technik, kumite – sportovní zápas, kumite ippon shobu – zápas na pouhé dva body – tzv. „náhlá smrt“), pokud v nich prošel přes nominační kritéria národního svazu. Zástupci České republiky měli ještě díky výborné diplomacii našeho národního svazu CSKU (Czech Shotokan Karate Union) možnost nastoupit na „divokou kartu“ do nevýhody do vyšší váhové kategorie v disciplínách kumite a kumite ippon shobu. Této možnosti využil celý náš tým a vyplatilo se!

Podívejte se na celou výsledkovou listinu pardubických závodníků na ME:

 • Radek Netolický
  kumite ippon shobu žáci -40 kg – 1. místo
  – kumite ippon shobu žáci -45 kg – 1. místo
  – kumite žáci -40kg – 3.místo
 • Jakub Mucha
  – kumite dorostenci -70kg – 3. místo
  – kumite dorostenci Ippon Shobu -63 kg – 3. místo
  – kumite dorostenci Ippon Shobu -70 kg – 3. místo
 • Petr Ducheček
  – kumite dorostenci Ippon Shobu -57 kg – 3. místo
  – kumite dorostenci -52kg – 5. místo
 • Květoslava Pokorná
  – kata dorostenky – 3. místo
  – kumite dorostenky -54 kg – 5. místo
 • Janek James Hislop
  – kumite dorostenci Ippon Shobu -57 kg – 3. místo
  – kumite dorostenci -57 kg – 7. místo
 • Jan Hertl
  – kata žáci – 2. místo
  kumite ippon shobu žáci35 kg – 5. místo
 • Kumite tým dorostenci
  (Jakub Mucha, Petr Ducheček, Jan Vobruba a Josef Černík) – 3. místo

Ve výsledkové listině je vidět jedna zvláštnost – umístění dvou našich závodníků na 3. místě ve stejné kategorii. Soutěže v karate jsou totiž typické tím, že se „nedohrává“ poslední souboj o třetí místo a zůstávají dvě.

Naši mladí lvi zabodovali kromě kategorií jednotlivců také v soutěži družstev. Reprezentační kumite tým, který byl složen z našeho ligového týmu posíleného jedním závodníkem z jiného klubu, vybojoval cennou bronzovou medaili v kategorii dorostenců.

Karate Lions Pardubice na ME WSKU v Turecku
(Všechny fotky z ME WSKU 2013 v Turecku)

Podpořte sportovní činnost mládeže:

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře