Grand Prix Ústí nad Labem – Karate Lions Pardubice 8x úspěšně ;)

Pardubičtí lvi vybojovali hned 8 cenných umístění na mezinárodním turnaji karate. 😉

[singlepic id=2000 w= h= float=center]

(Pavel Trličík, Kristýna Vavrušková, Lucie Vavrušková, Marie Puldová a Milan Tesař)

Velký turnaj s velkou historií, který byl ovšem letos s o dost menší účastí, než na co jsme zvyklí. Na turnaj dorazilo dne 14.5. 2016 společně s naší oslabenou sestavou cca 280 závodníků ze 40 ti klubů. Turnaj probíhal na pěti tatami, avšak oddělený finálový blok a samostatné vyhlašování výsledků turnaj protáhly do večerních hodin.

Na turnaji byl povolený start ve dvou věkových kategoriích (na ostaršení). Této možnosti využili všichni naši závodníci pro soutěž kata. Za Karate Lions Pardubice zde startovali Marie Puldová, která se vyznamenala a přivezla ze soutěže kata stříbro, bronz a páté místo, Lucka Vavrušková, která díky skvěle zacvičeným kata získala zlatou a stříbrnou medaili, Kristýna Vavrušková, která získala stříbrnou medailiPavel Trličík, který bohužel na bodované umístění nedosáhl.

[singlepic id=1993 w= h= float=center]

V odpoledním bloku kumite nás reprezentovali pouze Lucka, Kristýna a Milan. Kristýna vybojovala krásné třetí místoMilan Tesař, který celý den působil na soutěži jako rozhodčí a byl uvolněn až těsně před svým startem, svoji kategorii vyhrál, přičemž ve finále zvítězil za 40 vteřin 8:0 před časovým limitem.

Z pohledu diváků a trenérů byl turnaj zbytečně protahovaný a chyběla mu jiskra. Můžeme doufat, že organizátoři příští ročník vylepší a vše bude mít spád a energii a postupně se GP Ústí nad Labem vrátí  zpět mezi nejlepší a nejnavštěvovanější turnaje v České Republice.