Závěrečné kolo 4. ročníku Yamatova poháru

Poslední akce letošního roku, během které jsme zakončili rok 2022 bylo 4. kolo již 4. ročníku Yamatova poháru. Akce se konala ve dnech 16. 12. a 17. 12. 2022 v naší domovské tělocvičně.

Začínali jsme pátečním doprovodným programem, kdy si všichni účastníci vyzkoušeli pár technik použitelných při zápasech na zemi. Pro mnohé karatisty to bylo vůbec poprvé, co cvičili i trošku něco jiného, než karate.
Po ukončení hodiny sebeobrany následovala krátká pauza, kdy vedoucí doladili následující program a všichni jsme si společně zazpívali několik vánočních koled. Tato část doprovodného programu byla dle mého (Milan) nejhezčí, protože na dětech byla během zpívání vidět radost, kterou mají v tomto svátečním období. Děti se už holt nemůžou dočkat Ježíška. 🙂
Po zpívání následovalo krátké čtení netradičních vánočních zvyků, které se dodržují různě po světě. Děti se mimo jiné dozvěděly, že náš tradiční bramborový salát a kapr je vlastně za odměnu oproti tomu, co jedí jinde po světě.
Další část programu byla společná večeře a nadělování dárečků, kdy každý příchozí dostal od našeho klubu malý dárek.
Celý večer se jako tradičně po večerní hygieně zakončil velkoplošným promítáním filmu, tentokrát s vánoční tématikou.

Jakmile jsme se v sobotu probudili, hned jsme se pustili do díla. Část vedoucích připravila dětem snídani a zbylí začali připravovat tělocvičnu k turnájku. Po snídani přiložily i děti ruku k dílu a vše šlo rázem rychleji.

Turnaj se odehrál na třech zápasících plochách. Soutěžilo se v technických disciplínách, v zápasech, ale i v překážkové dráze.

Předvedené výkony byly ohodnoceny bodově a posléze i medailově. Pro závěrečné kolo byly nachystané veliké medaile, které se dětem moc líbily.

S potěšením mohu konstatovat, že se celá akce vydařila na jedničku. Stále zvyšující se počet účastníků, a to nejen z našeho klubu, je pro nás jasná známka, že je akce velmi oblíbená a všichni si ji maximálně užívají. Pozitivní zpětná vazba je pro naše uši též velmi líbezná.

Veliké DÍKY patří organizátorům, pomocníkůmrozhodčím, bez kterých by to prostě nešlo.

Fotogalerie se pro Vás připravuje na TOMTO ODKAZU.

Komentáře