4 bodovaná umístění pro Karate Lions Pardubice z MS v karate UWK 2015 dospělých | Karate Lions Pardubice z.s.

4 bodovaná umístění pro Karate Lions Pardubice z MS v karate UWK 2015 dospělých

Hned 4x se podařilo výpravě z Karate Lions Pardubice dát vědět o pardubickém karate na světové scéně. Ze Slovinského Koperu, kde probíhalo Mistrovství světa v karate UWK dospělých, přivezli trenéři pardubických lvů 4 bodovaná umístění.

(Milan Tesař, Libuše Tesařová, Monika Salfická a Ondřej Charvát)

Jak to vlastně celé proběhlo…

Mistrovství světa v karate UWK dospělých proběhlo letos od středy 14.10. do neděle 18.10. 2015 ve Slovinském městě Koper. Na tento prestižní turnaj se sjelo přes 1000 závodníků ze všech koutů světa, aby se utkali o tituly mistrů světa ve svých kategoriích. Pardubice zde reprezentovali 2 zástupci: Ondřej Charvát (kata Shotokan, kata open) a Milan Tesař (kumite male +85 kg a kumite team).

(Ondřej charvát v kategorii kata bez rozdílu stylů)

Hned druhý den po příjezdu – ve čtvrtek nastoupil na tatami Ondřej Charvát. V těžce obsazené kategorii kata Shotokan dosáhl na 16. místo. Před kategorií kata bez rozdílu stylů (open) měl naštěstí Ondra trochu času „přeladit“ své kata na aktuální požadavky rozhodčích – každý rozhodčí klade důraz na trochu jiná kritéria (technika, rychlost, důraz, projev, bojový duch, …) a narozdíl od zápasů kumite je zde bodování více subjektivní záležitostí. Výsledkem bylo 10. místo v kategorii kata muži open, což sice nestačilo na postup ze semifinálové 12 do slavnostního finále mezi nejlepších 6, ale i tak se jedná o solidní umístění na Mistrovství světa.

(Milan Tesař v kategorii kumite družstev)

V pátek byla na programu kategorie kumite družstev, kde za Karate Lions Pardubice reprezentoval Českou Republiku Milan Tesař. Už z průběhu rozcvičování bylo všem jasné, že český národní tým kumite rozhodně patří mezi favority, což se také později potvrdilo. Češi totiž došli až mezi nejlepší 4 semifinálová družstva. V boji o postup do finále a v následném boji o bronz chybělo trochu sportovního štěstí a mohlo to, jak se říká, „cinkat“. Nakonec tedy český kumite tým spolu s Milanem obsadil 4. místo, což je na Mistrovství světa perfektní výsledek.

(Milan Tesař v kategorii kumite muži +85 kg)

V sobotu mohli diváci u televizních obrazovek a online přenosů na internetu fandit našemu poslednímu pardubickému želízku v ohni. Na tatami nastoupil do kategorie kumite jednotlivců Milan Tesař. „Jakoby si chtěl Milan vynahradit 4. místo z páteční kategorie družstev“ – projel pavoukem až do samotného boje o finále a nechal za sebou i favorizovaného závodníka z Egypta, se kterým si poradil dokonce 6:1. V těsných bojích o medaile nakonec chybělo opět trochu sportovního štěstí. Milan dovezl do Pardubic hodně zasloužené 4. místo – vítěz kategorie z Brazílie, který končil všechny ostatní zápasy před časovým limitem, dokázal na Milana v bojích o medaile získat pouhé 2 body.

Jaké jsou tedy naše výsledky z MS v karate UWK dospělých…

 • Milan Tesař
  – kumite muži +85 kg – 4. místo
  – kumite tým muži – 4. místo
 • Ondřej Charvát
  – kata muži Open – 10. místo
  – kata muži Shotokan – 16. místo

Co je to karate UWK…

Karate stejně jako kickbox nebo jiné bojové sporty nemá jedinou světovou organizaci. U karate je toto dáno historickým vývojem jednotlivých stylů (Shotokan, Goju-ryu, Shito ryu, Wado ryu, …), které se liší detaily technik a pojetím tréninku; a politickým vývojem zastrešujících organizací (snaha sjednotit a propojit svazy kvůli soutěžní formě).

Karate UWK – United World Karate je zajímavý projekt, kde se velké světové svazy karate domluvily a založily zastřešující organizaci, která pořádá Mistrovství světa pro všechny karatisty bez rozdílu organizací, stylů a svazů. Výsledkem je světový šampionát se silně obsazenými kategoriemi, kde je rozhodně na co se dívat. Samozřejmně muselo dojít k určitému kompromisu v kategoriích a nastavení pravidel, se kterými jsme se museli i my jako závodníci vypořádat, ale výsledek stál určitě za to. 😉

Nestihnuli jste se dívat na TV přenos z MS?

Pusťte si zápasy pardubických lvů na MS v karate UWK dospělých 2015 ze záznamu:
Video: Pardubičtí lvi na MS UWK 2015 ve Slovinsku.

Podívejte se na fotky z MS v karate UWK dospělých 2015:


Podpořte sportovní činnost mládeže:

 • Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže.
 • Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.
 

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

 

Podívejte se jaké akce pořádáme:

 

Fanděte našemu závodnímu týmu na Facebooku:

Tento zajímavý článek si kromě Vás přečetlo dalších 1627 (unikátních) čtenářů. Děkujeme. 😉

Ondřej Charvát
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, trenérech a tréninku obecně... ;)

„Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“

„V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice o.s.„

Jsem nadšeným autorem několika projektů:
- portálu www.sebeobrana.in, kde si můžete nalézt trénera nebo kurz přesně pro Vás,
- blogu o bojových sportech a tréninku: www.ondrejcharvat.cz,
- vzdělávacího portálu: ekurzy.ondrejcharvat.cz. ;-)
 • RSS
 • Facebook
 • Naše kurzy
 • YouTube

Novinky ze světa pardubických lvů a bojových sportů…

Karate Lions Pardubice - info

Řekni si o novinky. Ať víš všechno ze světa pardubických lvů a bojových sportů jako první. ;-)

Nábor – dospělí – Fighting & karate

Nábor - dospělí - Fighting & karate