Národní pohár Karlovy Vary

Když už se začínalo zdát, že naši dlouhý čas zavření lvi doma zakrní, konečně se po dlouhých měsících otevřela možnost cvičit zase mimo naše webkamery a obrazovky na čerstvém vzduchu. Série turnajů stejně tak zažila zdánlivě nekonečnou pauzu, ale zanedlouho po rozvolnění se konečně otevřely dveře sportovní haly v Karlových Varech pro uskutečnění Národního Poháru. Nesměli jsme chybět a vyrazili jsme tam. A jak se ukázalo, i navzdory nelehkému období pandemie jsme nezapomněli, čeho jsme na závodní půdě schopní.

Pod vedením Ondry se v počtu 9 soutěžících (jmenovitě: M. Kobernyk, V. Kobernyk, T. Lantosová, L. Holeček, M. Kasal, K. Řezníčková, V. Vrátný, F. Filipi, M. Tesař) podařilo ukořistit 7 medailí a rovněž cenných nominačních bodů pro Mistrovství republiky, které je plánováno na podzim. Můžeme jen doufat, že nám už ten nezbedný čínský mikroorganismus nebude házet klacky pod nohy.

Současně s Národním pohárem zde probíhala také liga týmů. I v ní šli 3 naši borci zápasit, aby toho neměli náhodou málo. Filipovi s Milanem se podařilo i v oslabení (chyběl jim třetí člen) vybojovat druhé místo. Michala jsme půjčili přátelům z Varů do juniorského týmu. Jim se také na krk dostalo třpytivé stříbro.

Jednotlivá umístění:
Mariia Kobernyk:
7. místo – kumite st. žákyně +50kg
Volodymyr Kobernyk:
3. místo – kumite st. žáci +60kg
Lukáš Holeček:
3. místo – kumite st. žáci +60kg
Tereza Lantosová:
7. místo – kumite st. žákyně +50kg
Michal Kasal:
7. místo – kumite dorostenci (14-15) -63kg
Karolína Řezníčková:
2. místo – kumite juniorky (16-17) -53kg
Filip Filipi:
3. místo – kata muži U21
3. místo – kumite muži U21 -84kg
3. místo – kumite muži -84kg
Milan Tesař:
3. místo – kumite muži +84kg

tým muži (Milan, Filip):
2. místo

Nás jen tak něco nezastaví. Jedeme dál a jedeme opět naplno. Obnovujeme sport v Pardubicích. Chceš se přidat do velké party přátel, po jejichž boku se naučíš bojové umění, zdokonalíš své tělo a ducha a máš zájem se chopit možnosti sbírat úspěchy na turnajích, včetně těch prestižních jako jsou české, evropské i dokonce světové šampionáty? Rádi tě přijmeme jako člena naší smečky. Čekáme tu na tebe! www.karate-lions.cz/nabor

Komentáře