Mistrovství České republiky v karate WKF a otevřené MČR ČABK 2013

MČR v karate WKF

Listopad a začátek prosince byl ve znamení republikových šampionátů, kde se předvedli i mladí lvi z Pardubic…

Nejprve se Janek James Hislop, Jan Hertl, Galen Darren a Blade Ahran Paterson zúčastnili otevřeného Mistrovství České republiky v organizaci ČABK (Česká asociace budo karate). Tento šampionát proběhl 17. listopadu v Praze. Pardubické karate, které zde reprezentoval náš klub Karate Lions Pardubice, zde vybojovalo solidní 6. místo v celkovém pořadí všech zúčastněných klubů. Tuto výbornou bilanci vybojovali naši mladí lvi těmito výsledky:

 • Galen Darren Paterson
  – kata chlapci 6-8 let – 1. místo (mistr ČR)
  – kumite chlapci 6-8 let – 4. místo
 • Blade Ahran Paterson
  – kata chlapci 11-14 let bílý / žlutý pás – 2. místo
  – kumite chlapci 13-14 let bílý / žlutý pás – 1. místo (mistr ČR)
 • Jan Hertl
  kata chlapci 11-12 let – 3. místo
  – kumite chlapci 11-12 let – 5. místo
 • Janek James Hislop
  – kata chlapci 13-14 let zelený / fialový pás – 2. místo
  – kumite chlapci 13-14 let zelený / fialový pás – 2. místo

ČABK

Začátek prosince poté patřil svátku českého karate. V sobotu a v neděli 7. – 8. 12. se v Havířově konalo Mistrovství České republiky v karate WKF (v České republice členskou základnou největší svaz). Už jenom možnost zúčastnit se tohoto mistrovství je samo o sobě výhrou, protože závodníci musí nejprve projít celoročním systémem nominačních soutěží. To se letos podařilo 10 závodníkům z našeho klubu (Jakub Mucha, Petr Ducheček, Květoslava Pokorná, Janek James Hislop, Jan Hertl, Radek Netolický, Filip Kovařík, Josef Nevole, Galen Paterson a Jan Vobruba), kteří vybojovali celkem 16 nominací.

Pardubická výprava se však tohoto turnaje zúčastnila v oslabené sestavě, protože velká část závodního týmu ještě několik dnů před MČR léčila zranění z ME mládeže Shotokan (články o výborných výsledcích na ME naleznete zde: Pardubičtí lvi dobyli Evropu!! – 11 medailí z Mistrovství Evropy Shotokan pro Karate Lions Pardubice, Úspěšné tažení Evropou pokračuje – bronz a 7. místo z Mistrovství Evropy bez rozdílu stylů v Anglii). Někteří závodníci se tak turnaje zúčastnili s čerstvě doléčeným zraněním nebo se nezúčastnili vůbec. I přes tyto nemalé komplikace a přes nešťastné umístění šampionátu do Havířova (cesta autem ve špatném počasí se protáhnula na cca 5 hodin) dokázali naši závodníci zabojovat srdcem jako praví lvi a dovezli zpět do hlavního města pardubického regionu tyto solidní výsledky:

 • Petr Duchceček – kumite dorostenci -52 kg – 3. místo
 • Jan Vobruba – kumite dorostenci -63 kg – 5. místo
 • Jan Hertl – kata žáci 10-11 – 5. místo
 • Filip Kovařík – kumite st. žáci -45 kg – 7. místo

MČR v karate WKF(Všechny fotky z MČR v karate WKF 2013)

Výsledky z těchto dvou šampionátů vylepšily jednu zajímavou bilanci klubu za letošní rok, kterou je zisk 28 bodovaných umístění na republikových šampionátech. Šampionátů je více, protože karate není úplně jednotné a již z hlediska historického vývoje došlo ke vzniku několika různých stylů a škol karate a následně ke vzniku příslušných organizací a svazů. Karate Lions Pardubice se v rámci rozvoje trénovanosti svých členů účastní co největšího počtu republikových šampionátů jednotlivých organizací, které se liší pravidly i velikostí členské základny. Využití této variability soupeřů, pravidel a podmínek  jde ruku v ruce se zrychlením růstu technické, taktické a psychické připravenosti, kterou naši lvi s výhodou zúročí na mezinárodní scéně karate.

Přijďte se podívat na trénink do Karate Lions Pardubice:

 

Podpořte sportovní činnost mládeže:

Chcete podpořit sportovní činnost mládeže? – Staňte se partnerem Karate Lions Pardubice pro výjezd na soutěže ME a MS nebo třeba partnerem pro podporu obecné činnosti ve sportu mládeže. Kontakt a více info na: info@karate-lions.cz nebo na +420 775 570 820.


info@karate-lions.cz
Píšu pro Vás články a recenze o sebeobraně, bojových sportech, karate a fyzickém a mentálním tréninku obecně... ;) „Bojovými sporty se zabývám už od dětství. – od 4 let trénuji karate a od 18 let se aktivně věnuji trenérské činnosti.“ „V současné době jsem trenérem skupiny Profi karate a předsedou v klubu Karate Lions Pardubice z.s.„ Jsem nadšeným autorem několika online i "offline" projektů - například Online Karate Akademie: www.karate-academy.cz
Komentáře